GO Service

  Cestovní kancelář GO Service

    Starobrněnská 8, Brno

    Mobil: 774 526 112

     ck@go-service.cz

 

   Cestovní kancelář SEN

    Starobrněnská 8, Brno

    Tel: 542 220 050

    brno@cksen.cz 

     www.cksen.cz

 

 
 
 
 
 

VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Počasí

Uživatelský účet

Nejste přihlášen

V kufru máte 0 zájezdů
ID: 565733

Bhútán, Sikkim, Dardžiling, Nepál ***

Termín: 28.07. (St) - 13.08. (Pá) 2021

Délka pobytu: 17 dní, 16 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 134 900 Kč

Popis zajezdu
Pojeďte s námi objevovat bájnou Šangri-La. Poznávací zájezd do izolovaného království ve stínu Himálaje. Bhútán se po staletí nacházel v naprosté izolaci od okolního světa a uchoval si tak jedinečnou kulturu a tradice. Hrubý domácí produkt versus hrubé domácí štěstí. Dřevěnné chrámy v Nepálu i čajové plantáže Dardžilingu vám zajistí exotickou dovolenou plnou intenzivních zážitků.
Program

1. den
PRAHA/VÍDEŇ – DILLÍOdlet do Indie.
2. den
DILLÍ – BAGDOGRA – DARDŽELING Let do východní Indie, tak rozdílné od turisty navštěvovaných oblastí. Bezprostředně po přistání začínáme našim pronajatým autobusem stoupat do himálajských kopců. Teprve v roce 1841 zde začali Britové pěstovat čaj, dnes se čaj Dardžilingu řadí mezi nejvyhledávanější druhy na světě. Kolem nás čajové plantáže a fantastické přírodní scenerie. Není divu, že DARDŽILING již v 19. století sloužil jako sanatorium bílých dobyvatelů Indie. Kolem nejvyšší železniční stanice Indie (podaří se nám i letos získat lístky na slavnou Himálajskou železnici (UNESCO)? Vcházíme do města vysoko v horách. Ubytování. Večeře v kvalitní restauraci, jakou byste zde nečekali. Vychutnávání večerního města, které má podobné fluidum jako Káthmándú.
3. den
DARDŽELING – TIGŘÍ VRCH První z velkých vrcholů naší cesty. Ještě za tmy vyjíždíme v pronajatých džípech na Tygří vrch. Pokud nám bude Buddha nakloněný, zažijeme zde cosi, co nám zůstane v paměti na celý život. Je toto nejkrásnější východ slunce, jaký se dá na naší planetě zažít? Čtyři z pěti nejvyšších vrcholů naší planety jako na dlani včetně tibetsko-nepálského Mt. Everestu a sikkimské Kančenčongy. Zpět do DARDŽILINGU: čajové plantáže, ochutnávka čaje a nákupy toho nejlepšího, co se urodilo. Organický, ortodoxní čaj, první jarní sběr a rozdíl mezi jednotlivými zahradami. V himálajském institutu si popovídáme o Himálajích od Kašmíru až po Arunačal Pradéš a Barmu a navštívíme ZOO s Červenou pandou, sněžnými tygry a leopardy.
4. den
DARDŽELING – GANGTOK Přes řeku Teesta se přehoupneme na další hřeben, kde nás již čeká GANGTOK, hlavní město Sikkimu, státu, který byl ještě v roce 1975 nezávislým královstvím. Ještě i dnes sem cizinci potřebují speciální povolení. Klášter Enchey řádu Nyingma je jedním z nejdůležitějších v celém Sikkimu. Sedící Buddha a sochy učenců kolem. Věčné kolo bytí, dordže – symbol moci, svastiky a další náboženské výjevy a nástroje nás fascinují na každém kroku. Večer se projdeme po pěší zóně Ghandi marg, tak netypické pro Indii. Pohledy na Kančenčongu z východní strany.
5. den
GANGTOKKlášter RUMTEK je snem cestovatelů. Patří budhistickému řádu Kagyupa. Když Číňané okupovali Tibet, jeho svatost Gyalwa Karmapa, 16. reinkarnace Karmapy (obdoba dalajlámy z řádu Gelukpa) utekl právě sem. Rozdíly v jednotlivých řádech. Komu patří klášterní miliony? Jakou roli hraje Šarmapa? Lanovkou zpět do města. Další překvapení. Pro zájemce návštěva pořádného bollywoodského trháku.
6. den
GANGTOK – KALIMPONG Scházíme z hor podél posvátné řeky Sikkimu Teesta, na které si můžete zaraftovat (cca 70 USD). Na této řece raftoval i Richard Gere. Levý břeh patří Západnímu Bengálsku, pravý jižnímu Sikkimu. Garantujeme velké zážitky. Dotkněte se himálajské přírody z jiné perspektivy. Přijiždíme do města KALIMPONG. Předtím patřilo Bhútánu, později maharadžovi z Cooch Beharu, pak bohatým Britům a nyní Západnímu Bengálsku. Nepálští bojovní Gurkové by ho však rádi viděli ve svých rukou. Místní trh, Krišnův chrám a neobvyklý křesťanský kostel s podobiznami Ježíška ve žluté čepici Dalajlámy.
7. den
KALIMPONG – PHUENTSHOLING Máte pocit, že jste už viděli dost? Omyl! Začíná druhá kapitola naší cesty. Překračujeme hranici a vše kolem nás se mění. Jsme v horském království BHÚTÁN, v říši draka s vysokým analfabetismem, nedávno zrušeným otroctvím a s prastarou kulturou s množstvím rituálů, kterými je propleten každodenní život. Transfer pronajatým minibusem do tradičního first class hotelu. Pohoštění: kewa datse jsou brambory s roztaveným jačím sýrem, phak ša laphu zase vepřové s obrovskými ředkvičkami, kvalitní čaj a silné pivo Druk. Každé jídlo během celého pobytu v Bhútánu se při tomto zájezdu bude podávat formou švédských stolů a vždy se bude klást velký důraz na vaši absolutní spokojenost. Jsme v péči samotného krále. Jak bude fungovat demokracie, kterou chtějí implementovat právě v těchto letech?
8. den
PHUENTSHOLING – THIMPU O Bhútánu se říká, že končí tam, kam se dokoulí kámen z Himálají. Proč? Vysvětlíme si. Opouštíme indickou planinu a pokračujeme do bhútánských hor přes překrásné údolí. Kolem vodních elektráren, které v Bhútánu staví Indové (i o tom si povíme více) stoupáme do druhého města Bhútánu. Příchod do THIMPU, které je jediným hlavním městem na světě bez světelné signalizace.
9. den
THIMPUCORTEN věnovaný třetímu králi Bhútánu. Jeho Excelence Jigme Dordži Wangčuk a zástupy lidí, kteří kolem něj krouží v modlitbách. Takin, jehož chtěl král pustit na svobodu, ale vždy se mu vrátil. Navštívíme školu 13 tradičních řemesel a podíváme se na největší knihu na světě, která je ukryta v národní knihovně. Právě zde si můžete nechat zhotovit bhútánskou poštovní známku s vaší fotkou. Odpoledne volný program a prostor na nákupy, na shlédnutí bhútánského národního sportu – střelby z luku či na návštěvu tradiční nemocnice, kde se můžete nechat zdarma vyšetřit a dostanete léky z horských bylin, kterými je Bhútán tak pověstný.
10. den
PARO – DRUGYEL DZONG – DOČU LA – PUNAKHA Krátká cesta na sever k hranicím s Tibetem a DRUGYEL DZONG. Místo, kde Bhútánci několikrát porazili dobyvačnou armádu z Tibetu. Uvidíme DŽOMOLHARI (7 329 m), posvátnou bílou horu, která se stydí a často je v oblacích? Cesta do sedla DOČU LA, kde si při dobré kávě vychutnáme výhledy na východní Himálaje a přehoupneme se do úrodného údolí k původnímu hlavnímu městu. Návštěva kláštera Božského blázna, který se v 15. století snažil přiblížit buddhismus lidu přes alkohol a sex a dosud je jedním z nejpopulárnějších světců. Požehná nám mnich velkým penisem ze slonovinové kosti? Další mystické místo na naší cestě. PUNAKHA. Její starý dzong je dosud zimním sídlem Ďže Khenpa. Sjednotitel Bhútánu je pohřben právě zde. Velkolepá stavba, nádherně zrekonstruovaná, strmé schody do Utse, impresivní malby, všudypřítomní mniši, obrovská socha Buddhy Šakjamúniho.
11. den
PUNAKHA – PARO Cesta zpět kolem sedla DOČU LA a naše druhá šance. Uvidíme nejvyšší nepokořený vrchol na světě? Čeká nás PARO s prastarým dřevěným mostem a prvním dzongem – pevností. Předtím navštívíme národní muzeum, které v sobě skrývá působivou sbírku tradičních bhútánských masek. Doplníme si důležité informace z historie a zodpovíme nezodpovězené otázky. Odpoledne náš čeká návštěva tradiční farmy. Muži si obléknou Gho, dámy tradiční oděv Kira, ve kterých si zasoutěžíme v lukostřelbě a v tradičních bhútánských šipkách.
12. den
PARO – TIGŘÍ HNÍZDO – PARODalší vrchol naší cesty. Treking (polovina cesty se dá přejít na malém koníku) k pohádkovému TYGŘÍMU HNÍZDU, buddhistickému chrámu nalepenému vysoko na skále, kde meditoval samotný Padmasambava = Guru Rinpoče. Volno ve městě, kde stačí jen vnímat. Výjimečný zážitek.
13. den
PARO – KATHMANDÚ Přelet do nepálského Káthmándú. Pokud nám počasí bude přát, uvidíme v těsné blízkosti 8 osmitisícovek. Durbar Square s typickou dřevěnou architekturou a palácem Žijící bohyně.
14. den
KATHMANDU – PAŠUPATINATH – BODNATH Celodenní prohlídka káthmándského údolí. Buddhistický Bodnath se vševědoucíma Buddhovýma očima. Hinduistický Pašupatinah se svatými muži, kteří předvedou neuvěřitelné jogínské kousky. Buddhu vystřídá Šiva a hinduistické spalování mrtvých.
15. den
KATHMANDÚČas na poslední suvenýry, rozloučení se s partou a s neuvěřitelnou cestou. Káthmándú je na to ideální místo.
16. den
KATHMANDÚ – EVROPAPoznali jsme celou tajůplnou oblast východní Indie, Bhútánu a historické části Nepálu a plní zážitků odlétáme.
17. den
EVROPAPřílet domů.
Cena zahrnuje
mezinárodní letenky, letištní poplatky, místní lety, dopravu dle programu pronajatými dopravními prostředky, ubytování ve 3 hotelech v pokojích pro dvě osoby, v Bhútánu plnou penzí (vždy švédské stoly), snídaně v Indii a Nepálu, drahý poplatek králi za každý den našeho pobytu, SEN průvodce a na celý pobyt i místní průvodce - specialisty, všechny vstupy do památek, pojištění proti insolventnosti
Cena nezahrnuje
stravu kromě uvedené, víza, bakšišné, fakultativní výlety
28.07. (St) - 13.08. (Pá) 2021 - 17 dní, 16 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-134 900 Kč
Vybrat termín
28.10. (Čt) - 13.11. (So) 2021 - 17 dní, 16 nocí
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-134 900 Kč
Vybrat termín
22.04. (Pá) - 08.05. (Ne) 2022 - 17 dní, 16 nocí
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-141 900 Kč
Vybrat termín
28.07. (Čt) - 13.08. (So) 2022 - 17 dní, 16 nocí
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-141 900 Kč
Vybrat termín
28.10. (Pá) - 13.11. (Ne) 2022 - 17 dní, 16 nocí
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-141 900 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměBhútán
MístoBhútán
HotelBhútán, Sikkim, Dardžiling, Nepál
Dospělá osoba
Termín28.07.2021 - 13.08.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: S.E.N., s.r.o. IČO: 48534293
Vytvářím objednávku...