GO Service

  Cestovní kancelář GO Service

    Starobrněnská 8, Brno

    Mobil: 774 526 112

     ck@go-service.cz

 

   Cestovní kancelář SEN

    Starobrněnská 8, Brno

    Tel: 542 220 050

    brno@cksen.cz 

     www.cksen.cz

 

 
 
 
 
 

VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Počasí

Uživatelský účet

Nejste přihlášen

V kufru máte 0 zájezdů
ID: 957513

Termín: 03.07. (So) - 14.07. (St) 2021

Délka pobytu: 12 dní, 11 nocí

Doprava: Autobus

Strava: Bez stravy

Cena: 20 990 Kč

Popis zajezdu
Čeká vás 400 km dlouhá cyklotrasa nejkrásnějšími partiemi Skotské vysočiny. Skotsko projedeme ,,nalehko" s jednodenní výbavou a autobus nám převeze zavazadla do dalšího kempu či tábořiště na farmě. Trasy jsou vedeny po značených stezkách, bývalých železničních tratích, vojenských cestách i po nefrekventovaných asfaltových silničkách. V některých částech naší etapy se však nevyhneme státní silnici. Nezoufejte, záhy zjistíte, že skotští řidiči jsou daleko ohleduplnější, což učiní naše putování jednodušším. Zájezd je pořádán souběžně s pěší variantou. V případě špatného počasí, popř. nedostatku sil, můžete kolo vynechat a absolvovat turistickou část programu. Oba zájezdy se podstatně odlišují od jiných poznávacích a cyklistických zájezdů tím, že skutečně Skotsko projdeme a projedeme volnou krajinou a dostaneme se i do míst, která se běžně nenavštěvují. Nevynecháme ani to podstatné ze Skotska, např. jezero Loch Lomond, výstup na Ben Nevis či návštěvu palírny pravé skotské whisky. Cyklistické cesty sledují dálkovou národní trasu West Highland Way. Díky kolu však poznáme daleko větší část Skotska než náš turista. V závěru našeho programu navštívíme skotsko-anglické pomezí, kde budeme moci obdivovat římské opevnění zapsané na seznamu UNESCO.
Program

Shrnutí programu na všechny dny
1. Odpoledne odjezd z ČR, přesun do Belgie.

2. Příjezd do města Bruggy, cyklistická prohlídka města, podél říčních kanálů malebnou belgickou krajinou do přímořského letoviska u přírodní rezervace Het Zwin poblíž holandských hranic, zpět k autobusu (50 km), nočním trajektem do Anglie.

3. Cesta na sever, ráno príjezd do oblasti Glasgow. V dopoledních hodinách prohlídka palírny skotské whisky Glengoyne, odjezd na ubytování nedaleko Glasgow, procházka po městě, večeře na ubytování (2 noci na stejném místě.

4. Začínáme naši cestu po West Higland Way v Milngavie, směrem na Drymen, ale odbočíme do Ballochu, podél řeky Leven do Dumbartonu ke stejnojmennému a nejstaršímu písemně doloženému hradu v Británíí s výhledem na mořský záliv Firth of Clyde, zpět do Ballochu, autobusem zpět do Glasgow na ubytování (cca 55 km).

5. Trasa podél západního pobřeží, podél jednoho z nejhezčích jezer Skotska Loch Lomond, přes malebnouobci Luss s cílem u elektrárny (možnost ukončení cykloturistiky). Trasu lze prodloužit odbočkou do údolí Douglas kolem jezere Loch Long (15 km) a dále přes městečko Arroch a kolem přečerpávaci elektrárny zpět k Loch Lomond. Ubytování na farmě (2 noci na stejném místě), bus parkuje cca 300 m od farmy. (55 km).

6. 6. královská okružní etapa nás zavede do „srdce Skotska“, oblasti Ben Lawers a pohádkového jezera Loch Tay. Z rybářské vesničky Killin vystoupáme do sedla pod vrcholem Ben Lawer s úžasným výhledem na jezero i do údolí Glen Lyon, do kterého sjedeme. Jedinečnou horskou krajinou pod majestátnými vrcholy budeme klesat údolím s pasoucími se ovečkami a divokými jeleny opět k jezeru Loch Tay které objedeme po jeho hornatější jižní straně (s jedinečnými výhledy na jezero a okolní krajinu) zpět do Killinu (80 km). Možnost kratší varianty - okružní cestou okolo jezera Tay (60 km).

7. Od kamenného mostu v Bridge of Orchy k jezeru Loch Tulla, po staré vojenské cestě do vřesovišť a rašelinišť pustiny Rannoch Moor. Za King´s House Hotel se otevírají překrásné výhledy na Grampian Mountains a Glencoe Hills Skotskem. Sjezd údolím Glen Coe, nad kterým ční majestátný Buachaille Etive Mòr, až k mořskému jezeru Loch Leven a dále na ubytování Kinlochleven (2-3 noci na stejném místě) (50 km).

8. Po stoupající silničce vyšlapeme do nádherné pusté krajiny typické pro Skotskou vysočinu. V závěru novými lesními porosty (chvilku potlačíme kola), které nás dovedou na hřeben nad údolím Glen Levis s výhledem na horu Ben Nevis (1 344 m n. m.). Sjezd do údolí do turistického střediska a města Fort William, potom pojedem kolem Kaledonského kanálu až k památníku Commandos Memorial, tiše strážícího vrchol nejvyšší hory Skotska, autobusem zpět na ubytování (50 km)..

9. Volný program a odpočinkový den ve Fort William nebo výstup na nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis (20 km). Pro zájemce o cyklo možnost celodenní trasy k jezeru Loch Ness nebo k viaduktu Glenfinnan.

10. Odjezd na jih. Zastávka u Greenhead s procházkou u Hadriánova valu - památka z doby, kdy byla Británie obsazena Římany. Přejezd přes Anglii. Večer ubytování.

11. - 12. Lehká cyklistika v okolí Oxfordu podél Temže (25 km). Individuální prohlídka univerzitního města. Večer trajektem do Francie, přejezd přes Německo do ČR.
Stravování

Vlastní.

Popis
Ubytování nemá žádný popis.CHA: 8x nocleh v jednoduchých chatičkách a hostelech ve vícelůžkových pokojích (1lůžkový pokoj nelze).
Nástupní místa
Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Praha
03.07. (So) - 14.07. (St) 2021 - 12 dní, 11 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
dospělá osoba
Bez stravy
Autobus
-20 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměVelká Británie
MístoVelká Británie
HotelNa kole od jihu k severu Skotska
dospělá osoba
Termín03.07.2021 - 14.07.2021
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníBez stravy
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: CK Trip, s.r.o. IČO: 28445759
Vytvářím objednávku...