GO Service

  Cestovní kancelář GO Service

    Starobrněnská 8, Brno

    Mobil: 774 526 112

     ck@go-service.cz

 

   Cestovní kancelář SEN

    Starobrněnská 8, Brno

    Tel: 542 220 050

    brno@cksen.cz 

     www.cksen.cz

 

 
 
 
 
 

VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Novinky

Počasí

Uživatelský účet

Nejste přihlášen

V kufru máte 0 zájezdů
ID: 603415

Z Moskvy do Vladivostoku

Termín: 01.11. (Pá) - 12.11. (Út) 2019

Délka pobytu: 12 dní, 11 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 59 990 Kč

Popis zajezdu
Dejte do kupy partu a pojeďte! Epická cesta za zážitkem z Transsibiřské magistrály, kterou SEN zná jako vlastní boty. V tomto zájezdu nabízíme její alternativní konec na ruském pobřeží. 9 288 km ve vlaku. Zájezd pro milovníky Ruska, vlaků a příběhů. BAM je největší div světa.
Program

1. den
Ranní přílet do ruské Moskvy a prohlídka města. Svezeme se nejkrásnějším metrem světa, kde stanice připomínají umělecké galerie, a projdeme se slavným Rudým náměstím. Vyfotíme se před Leninem nebo s jeho imitátorem? Chrám Vasila Blaženého se svými cibulkami připomíná pohádkovou stavbu a dozvíte se o ní více. Nahlédneme za zdi Kremlu, podíváme se na řeku Moskva a v GUME objevíme ruský luxus. Sedneme si zde na kávu nebo první boršč s pelmeněmi? Podvečer se přesuneme na vakzal, odkud startuje naše legendární cesta. Do Vladivostoku nás čeká 9 289 kilometrů. Uff, ale věřte, že to, co během nich zažijete, vám budou všichni závidět. Vyrážíme směr Jekatěrinburg a první noc ve vlaku.
2. den
Naše první ruské ráno ve vlaku a pohledy na krajinu mihotající se za oknem. Každým kilometrem se blížíme k Asii a transsibiřskou magistrálou se rozlévá pohoda. Oprášíme ruštinu, dáme si vodku a seznámíme se s vlakem. Večerní příjezd do Jekatěrinburgu, kde se vyspíme v hotelu.
3. den
Po snídani se vydáme poznávat krásy Jekatěrinburgu. Znáte Sverdlovsk? Tak se totiž před rokem 1991 Jekatěrinburg jmenoval, ačkoli jeho socha Sverdlova zde dodnes zůstala. Příběh carské rodiny Romanovců a místa, které zpečetili jejich osud. V Domě Ipatieva zabili v červenci 1918 posledního ruského cara Mikuláše II. s rodinou a my navštívíme vzácný chrám, který má navždy tuto událost připomínat. Kde je carská rodina dnes? Jakou roli zde sehráli českoslovenští legionáři? Věděli jste, že se rodina stala svatou? Navštívíme i Ganinu Yamu nedaleko města, kde Romanovce našli. Příběhy z nichž mrazí, ale tvořily historii ruského národa. Oběd v tradiční restauraci. Víte co je čeburek? Sto gram vodky, sojanka či vareniki? Zaručeně vám zde bude chutnat. Večer nastoupíme do vlaku směr Irkutsk.
4. den
Jsme v Asii. Ural jsme nechali za námi a před námi se rozprostírá nedozírná Sibiř. Tato oblast je tak legendární, že přitahuje lidi z celého světa. Lesy, lesy, lesy. Překročíme slavné řeky a města, o kterých jsme se učili. Irtyš, Ob, Omsk, Novosibirsk. Celý den i noc strávíme v našem vlaku.
5. den
Za okny tajga. Sibiř nás dokonale pohltila a zde pochopíme pohádky o široké ruské duši. Kolik stromů jsme již na této cestě viděli? Trať se pomaličku zvedá, je vidět přes tajgu, vlaky naložené dřevem jsou stále častější a náš cíl Irkutsk je stále blíž. Překročíme Jenisej, mineme Krasnojarsk a zvuk kolejnic s hvězdnou sibiřskou oblohou nás ukolébá ke spánku.
6. den
Příjezd do Irkutsku a transfer do 70 kilometrů vzdálené vesničky Listvyanka, která bude naší vstupní branou do kouzelného světa Bajkalu. BAJKALSKÉ JEZERO: je jen pár přírodních skvostů, které se mu vyrovnají. Největší sladkovodní jezero na světě a zdroj 20 procent veškeré sladké vody na naší planetě. Perla Sibiře, domov sladkovodního tuleně a více než 50 druhů ryb, z nichž některé ochutnáme na tradiční oběd. Znáte šamanskou skálu? Projdeme se unikátním místem, kde na nás dýchne klasická, dřevěná architektura sibiřské vesničky. Toto bude den, na jaký se nezapomíná.
7. den
Návrat do Irkutsku, jednoho z největších sibiřských měst. V 19. století zde jeden vyhnanec připadal na dvou místních a město se tak naplnilo lidmi. Krásná katedrála postavená v sibiřském baroku, pohledy na řeku Angara, zrekonstruované domy místní aristokracie i stařičké dřevěné domy se sibiřskou duší. Oběd v retro bistru rassolnik, kde se přeneseme v čase o několik desetiletí. Polévka rassolnik a po ní skvělé, ruské pivko. Posílení si dokoupíme zásoby do vlaku a z nádherné železniční stanice připomínající palác se vydáme do Chabarovsku. Před námi je necelých 57 hodin cesty. Noc ve vlaku.
8. den
Sibiřská země. Samovar. Čaj. Vodka. Břízy. Odpočinek a po několika dnech v Rusku už mluvíme jako místní. Vlak je tady život a my jsme toho součástí.
9. den
Ještě nejsme v cíli, ale Chabarovsk je stále blíž a blíž. Kolik kilometrů jsme už ujeli?
10. den
Ráno přesně v 8:05 místního času zastaví vlak na nádraží v Chabarovsku. Transfer na snídani do hotelu a krátký odpočinek. Exotické místo, kde se mísí ruka sovětských architektů, sibiřských lidí a moderních vizí. Rusové mají Chabarovsk rádi a dokonce se umisťuje mezi nejoblíbenějšími místy na život. Čínská hranice je jen 30 kilometrů odsud! Projdeme se promenádou u známé řeky Amur a ukážeme si nejkrásnější pamětihodnosti města. Před námi je poslední noční přesun vlakem a posledních 800 kilometrů.
11. den
Vladivostok! Jsme na konci Transsibiřské magistrály! Moskva je od nás 9 289 kilometrů a my máme hlavu plnou zážitků z této obrovské země. Prohlídka města, které přezdívají "Vládce východu". Monumentální náměstí, Vítězný oblouk, ulice Admirála Fokina i slavný přístav. Příběhy velké války nám poví sovětská ponorka S-56 do níž se podíváme a nakonec si užijeme nejkrásnější panoramatický pohled na Vladivostok u soch Cyrila a Metoděje. Vladivostok jako na dlani a výhled na Zlatý roh, kde se první evropské lodě ocitly až v roce 1852. Jsme na konci světa. Poslední ruská večeře, loučíme se s vodkou, pelmeněmi a šašliky a tělem prochází husí kůže z krásné cesty. Zvládli jsme to. Noc ve Vladivostoku.
12. den
Po snídani se přesuneme na letiště a čeká nás přesun přes půl světa domů, tentokrát mnohem rychleji.
Cena zahrnuje
mezinárodní letenku, 3 x ubytování v 3 hotelu ve dvoulůžkových pokojích se snídaní, 8 x nocleh ve vlaku, jízdenky na vlak v druhé třídě, všechny transfery, výlet na Bajkalské jezero, prohlídku Vladivostoku, Chabarovsku, Irkutsku, Jekatěrinburgu, vstupné do národních parků a památek, SEN průvodce, pojištění proti insolventnosti
Cena nezahrnuje
stravu kromě uvedené, víza, fakultativní výlety
01.11. (Pá) - 12.11. (Út) 2019 - 12 dní, 11 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-59 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměRusko
MístoRusko
HotelZ Moskvy do Vladivostoku
Dospělá osoba
Termín01.11.2019 - 12.11.2019
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: S.E.N., s.r.o. IČO: 48534293
Vytvářím objednávku...