GO Service

  Cestovní kancelář GO Service

    Starobrněnská 8, Brno

    Mobil: 774 526 112

     ck@go-service.cz

 

   Cestovní kancelář SEN

    Starobrněnská 8, Brno

    Tel: 542 220 050

    brno@cksen.cz 

     www.cksen.cz

 

 
 
 
 
 

VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Počasí

Uživatelský účet

Nejste přihlášen

V kufru máte 0 zájezdů
ID: 565851

Irkutsk, Bajkal, Mongolsko ***

Termín: 19.11. (So) - 26.11. (So) 2022

Délka pobytu: 8 dní, 7 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 50 990 Kč

Popis zajezdu
Pokud hledáte krátkou cestu do atraktivní a netradiční destinace, tento poznávací zájezd je pro vás ideální. V krátkém čase absolvujeme koupání v Bajkalu, jízdu po Transsibiřské magistrále a mongolskou step. Země nomádů, a kdysi vládců obrovské říše nás přivítá v Ulánbátaru a v stepních kempech si vyzkoušíme jejich tradiční sporty, jako lukostřelbu či jízdu na koni a ochutnáme kumys.
Program

1. den
PRAHA/VÍDEŇ – IRKUTSK Odlet do Ruska přes Moskvu až k proslulému Bajkalskému jezeru.
2-50. den
IRKUTSK – BAJKALSKÉ JEZERO Přílet do Irkutsku. IRKUTSK: velmi příjemné město na půli cesty mezi Moskvou a Vladivostokem. Bývalé intelektuální centrum lidí v exilu, dnes poměrně moderní metropole, která je jednou nohou v přírodě. Typická dřevěná architektura, kostel Nanebevstoupení, poprvé nakoukneme do obchodů a každý si možná koupí kamusi, zimní boty, tak typické pro chladnou oblast Sibiře. Transfer do vesničky Listvjanka, cca 70 kilometrů od Irkutsku. V Irkutsku ochutnáme pirožky, na centrálním tržišti necháme oči na kýblech tvarohu, masa a ryb, památník padlým vojákům a pak už jezero Bajkal. Je jen pár přírodních skvostů, které se vyrovnají Bajkalskému jezeru. Největší sladkovodní jezero na světě a zdroj 20 procent veškeré sladké vody na naší planetě. Perla Sibiře, domov sladkovodního tuleně a více než 50 druhů ryb, z nichž některé ochutnáme na večeři. Klasická dřevěná architektura a volný program u Bajkalu. Na večeři si dejte uzeného omula, kaviár a ruské pivko.
3. den
TALTSY – IRKUTSK – VLAK Rozloučíme se s Bajkalem, transfer zpět do Irkutska se zastávkou ve skanzenu Taltsy. Nakoupíme zásoby jídla a zpět do vlaku. Překročíme rusko–mongolské hranice a jsme v zemi Čingischána, stepí, zápasníků, jurt a kumysu. Země se postupně mění z bažinaté na suchou step.
4. den
VLAKVlak poctivě ukrajuje kilometry, zdržíme se jen na rusko-mongolských hranicích a jedeme dále směr Ulánbátar.
5. den
ULÁNBÁTAR Ranní příjezd do Ulánbátaru: hlavního města Mongolska, prohlídka města, volný program, suvenýry a unikátní atmosféra hlavního města nomádů. Navštívíme klášter Ganden se stovkami holubů a krvácejícím sloupem, u sochy Buddhy si přiblížíme tuto víru. V muzeu si prohlédneme paleontologické nálezy z oblasti Mongolska. Na oběd můžete vyzkoušet mongolský gril: koňské i skopové maso sekané šavlemi. Odpoledne parlament a socha Sukhbaatara a česká hospoda.
6. den
ULÁNBÁTAR – TERELJ Přes step se necháme odvézt do národního parku Terejl, kde nocleh strávíme v typické mongolské jurtě v širé stepi! Výhledy do nekonečna jako z filmu Pán prstenů až ke klášteru Aryalpa. Návštěva nomádů, kde ochutnáme konečně pořádné mléčné výrobky! Kumys! Odpoledne si zajezdíme na malých mongolských konících a večer si zahrajeme hru s kostkami, pobavíme se u mongolské hudby až padne tma, která je zde černo-černá a sotva trefíte do naší jurty.
7. den
TERELJ – ULÁNBÁTAR Trošku se rozhýbeme a vylezeme na želví skálu s úžasnou vyhlídkou, pěšky se dostaneme do chrámu Aryalpa, kde si vyslechneme legendu o všech proměnách boha a konci světa. Odpoledne se vrátíme z přírody zpět do Ulánbátaru.
8. den
ULÁNBÁTAR – EVROPA Rozloučení s krátkým, ale intenzivním zájezdem, po kterém je návrat do našeho moderního světa minimálně bizarní. Jednoduchost a pohostinnost Mongolů, nekonečná step a obrovská modrá obloha nás budou ještě nějaký ten den strašit. Přílet domů.
Cena zahrnuje
mezinárodní letenku, letištní poplatky, 4 x ubytování v 3 hotelu ve dvoulůžkových pokojích se snídaní, 1x nocleh v typické mongolské jurtě, 2 x nocleh ve vlaku, lístky na vlak, všechny transfery, výlet na Bajkalské jezero, výlet do Národního parku Terelj, vstupné do národních parků a památek, SEN průvodce, pojištění proti insolventnosti
Cena nezahrnuje
stravu kromě uvedené, víza 6 240 Kč, cestovní pojištění
19.11. (So) - 26.11. (So) 2022 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-50 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměRusko
MístoRusko
HotelIrkutsk, Bajkal, Mongolsko
Dospělá osoba
Termín19.11.2022 - 26.11.2022
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: S.E.N., s.r.o. IČO: 48534293
Vytvářím objednávku...