GO Service

  Cestovní kancelář GO Service

    Starobrněnská 8, Brno

    Mobil: 774 526 112

     ck@go-service.cz

 

   Cestovní kancelář SEN

    Starobrněnská 8, Brno

    Tel: 542 220 050

    brno@cksen.cz 

     www.cksen.cz

 

 
 
 
 
 

VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Počasí

Uživatelský účet

Nejste přihlášen

V kufru máte 0 zájezdů
ID: 874095

Pákistán, Himaláje, Ladakh ***

Termín: 07.07. (Čt) - 24.07. (Ne) 2022

Délka pobytu: 18 dní, 17 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 93 900 Kč

Popis zajezdu
Stará kultura pákistánského Lahore, duchovní sikhský Zlatý chrám v Amritsaru, tajemný Kašmír a jeho jezera, prolínání islámu a hinduismu, kde za himálajskými kopci je už cítit buddhismus indického Tibetu. Zážitky na každý den, nádherné himálajské výhledy, ale i cestovatelská dřina. Poznejete pravou exotiku!
Program

1. den
PRAHA/VÍDEŇ – LAHORE Odlet do Pákistánu.
2. den
LAHORE Přistání na letišti Allama Iqbal. Jsme v LAHORE, srdci Pákistánu, perle Paňdžábu, Paříži východu. Takové přívlastky má druhé největší město země, třicáté největší na světě s minimem turistů. Náš průvodce, který je tu s Vaší malou skupinkou, zajišťuje kompletní program.
3. den
LAHOREProhlídka města, kde si prohlédneme památky Mughalské říše, Říše Mahmúda z Gazni, Sikhské říše a Britské koloniální říše. Šalimarské zahrady založené Šáhem Džahánem jsou proslulé, mešita Badšahi je velkolepá. Vyzkoušíme čingči.
4. den
LAHOREV noci krásně osvětlený moderní Minaret Pákistán a my vyrážíme směrem k pákistánskému nepříteli, na hranice Indie. Z muslimského světa přejdeme do hinduistického. Zavzpomínáme si na rok 1947, kdy se tyto světy ještě prolínaly. Řekneme si, jak probíhá exotická výměna stráží na pákistánsko-indické hranici. Budete to chtít i zažít?
5. den
AMRITSARZLATÝ CHRÁM je nejsvětějším místem Sikhů. Atmosféra poutního místa, o kterém jste si mysleli, že existuje pouze v pohádkách. Všude vládne mír a pohoda. Denně zde dostane zdarma najíst 30 000 poutníků. Dáte si i Vy trochu dhalu a kousek čapati? Nejlevnější lahvové nápoje na celém kontinentu, dotované výrobcem pouze pro Zlatý chrám. Ochutnáme ThumsUp za 6 centů.
6. den
Čekají nás ornamentálně zdobené houseboaty na jezeře NaginJAMMU – ŠRINAGAR Přespali jsme v Jammu, zimním hlavním městě a míříme do Šrinagaru, který připomíná středoasijské město na Hedvábné cestě. Mešity s dřevěnými sloupy, muslimky v těžkých čádorech. Pokud je někde na zemi ráj, je to tady, píše perský básník. Je to stále pravda? Ubytování na luxusních hausbótech na jezeře Nagin
8. den
ŠRINAGARPříjemné klima města na jezeře z něj skutečně dělá ráj na zemi. Pravé kašmírské koberce, květinové mughalské zahrady a život na jezeře.
9. den
ŚRINAGAR – SONAMARG Zájemci vstanou brzy ráno a vyplouvají na jezero v šikarách – v tradičních lodičkách ještě za tmy. Správné rozloučení s rájem na zemi. Kašmírci jsou nejtvrdší obchodníci na světě a přesvědčí Vás o tom na lokálním trhu přímo na vodě. Koření, pašmínové šály, kašmírský čaj, šafrán a med, který zde prý kupoval i fotbalista Roberto Baggio nebo Mick Jagger. Přesun do Himalájí do SONNAMARGU.
10. den
SONAMARG – KARGIL Zlaté louky a treking na koních k ledovci. Zde žijí kočovní Gudžarové. Spektakulární přejezd přes sedlo Zoji La a Himaláje mění tvář: ubývá zelená a na pozadí již ční sněhem pokryté vrcholy sedmitisícovek.
11. den
KARGIL – LAMAYURU Přes sedlo Fotu La se jako v pohádce přehoupneme z muslimského do buddhistického světa. Snídaně pod 9 metrů vysokým impresivním kamenným Buddhou z raných století našeho letopočtu (bez turistů – jedna z našich specialit). Ladakh: tibečtější než samotný Tibet. Letos jsme zde prodloužili pobyt o další den! Buddhistické kláštery, jaci, obrovské hory a Tibeťané. Pomodlíme se spolu s mnichy magické lamaistické modlitby, v naší známé rodině nám navaří tibetský čaj s jačím máslem a vykoupeme se ve studeném Indusu. Lamayuru je jedinečné místo. Výhledy ze střechy kláštera, který postavil známý buddhistický mnich – stavitel Rinchen Zangpo.
12. den
LAMAYURU – LEH Náš pronajatý autobus zastaví, kde chceme, a tak uvidíme opravdu hodně! LEH: hlavní město oblasti, ležící ve výšce přes 3 000 m. Komunity tibetských uprchlíků, kteří zde nacházejí svobodu, a vyznavače hnutí hippies, kteří zde nacházejí levnou marihuanu. Zažijeme opět festival, střelbu z luku, hru polo, nebo tance?
13. den
LEHNad městem se tyčí Shanti stupa a bývalý královský palác. Nahlédneme dovnitř. Treking do Sabu – nenáročný přechod dvěma sedly a sestup měsíčním údolím. Možností, jak se obohatit zážitky a poznat Ladakh je nepočítaně, vyberete si na místě: raftování na řece Indus, nejvýznamnější kláštery Tikse a Hemis, nebo s námi zavítáte na návštěvu do sídla Dalajlámy.
14. den
LEH – THIKSE – HEMIS – LEH Všude v Ladakhu máme kamarády. Ranní pudža v klášterech, tibetské uprchlické centrum, jablečný koláč v německé pekárně. Máte čas vyjít do sedla Khardung La nejvýše položenou cestou světa (5610 m).
15. den
LEH – DILLÍ Poslední den v Ladakhu a loučí se nám velmi těžko. Jsme bohatší o suvenýry, ale zejména o poznání tohoto jedinečného himálajského regionu. Zítra brzy ráno transfer na horské letiště a přelet nad horami Zanskaru s překrásným výhledem.
16. den
DILLÍ DILLÍ: Staré Dillí, trhy, krávy, fascinující Chandni Chowk, mešita Jama Masjid. Velkoměsto plné kontrastů, které Vám ukážeme jinak než jen z kaváren na Connaught Place a povinné zastávky při India Gate. Staré a nové, chudoba a bohatství, parkově upravené, čisté ulice ale i špína a žebráci. Luxus obchodních center a stánky ve spletitých uličkách. Navštívíme Qutab Minar, nejvyšší cihlový minaret na světě a prohlédneme se zblízka Chandraguptův železný sloup, o kterém Erich von Däniken tvrdil, že není z této planety.
17. den
DILLÍVelkolepý Aksardham je vznešené dílo indických architektů. Stará pevnost Purana Qila nebo Humayunova hrobka také pod patronátem UNESCO. Půjdeme na místa, kam si chodí odpočinout lokální obyvatelé Dillí. Toto město pochopíte, až když ho přejdete celé. Poslední trhy a pietní památka na Gándhího na Rajghatě. Nebo dáte raději přednost celodennímu výletu k nejkrásnější stavbě postavené z lásky? Taj Majal v Agře, pokud jste ho ještě neviděli, je bezkonkurenční. Transfer na letiště a odlet do Evropy.
18. den
EVROPAPřílet domů.
Cena zahrnuje
mezinárodní letenku do Pákistánu a zpět z Indie, vnitrostátní letenku z Lehu do Dillí, letištní poplatky a transfery, SEN průvodce, místní průvodce, dopravu, ubytování v jednoduchých hotelech, polopenzi na hausbótech, trekking na koních k ledovci, pojištění proti insolventnosti
Cena nezahrnuje
stravu kromě uvedené, víza, vstupné, fakultativní výlety
07.07. (Čt) - 24.07. (Ne) 2022 - 18 dní, 17 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-93 900 Kč
Vybrat termín
25.08. (Čt) - 11.09. (Ne) 2022 - 18 dní, 17 nocí
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-93 900 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměPákistán
MístoPákistán
HotelPákistán, Himaláje, Ladakh
Dospělá osoba
Termín07.07.2022 - 24.07.2022
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: S.E.N., s.r.o. IČO: 48534293
Vytvářím objednávku...