GO Service

  Cestovní kancelář GO Service

    Starobrněnská 8, Brno

    Mobil: 774 526 112

     ck@go-service.cz

 

   Cestovní kancelář SEN

    Starobrněnská 8, Brno

    Tel: 542 220 050

    brno@cksen.cz 

     www.cksen.cz

 

 
 
 
 
 

VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Počasí

Uživatelský účet

Nejste přihlášen

V kufru máte 0 zájezdů
ID: 967710

Yucatán – Cancún perfektní Mexiko ****

Termín: 29.04. (Pá) - 08.05. (Ne) 2022

Délka pobytu: 10 dní, 9 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Bez stravy

Cena: 61 900 Kč

Popis zajezdu
Chichen Itzá (jeden ze 7 divů světa), koupání se na písečné pláži i v cenotes, ostrov Isla Mujeres ale i šnorchlování k podmořskému muzeu Musa, dovádění ve vodních parcích a nákupy v Cancúnu. Tento zájezd si užijí i ti, co již v Cancúnu byli. Co tak strávit fantastický týden v mexickém Yucatánu?
Program

1. den
PRAHA/VÍDEŇ – CANCUNOdlet z Evropy směr Americký kontinent. Ještě týž den přistaneme v nejznámějším letovisku Mexika, v Cancúnu. Stále více lidí si i tuto cestu za "velkou louži" chce užít a využije možnost doplacení Business class. Vyzkoušejte to i vy a na tento let se budete těšit. Ubytování v hotelech dle vašeho výběru. Nezapomeňte si prohlédnout naše informace k hotelům a rozhodněte se správně, ve kterém strávíte většinu vaší mexické dovolené. Zvládnete po příletu i první mexické pivo nebo silnou tequilu? Mexiko se již na Vás těší.
2. den
MUZEUM MAYSKÉ KULTURY – SAN MIGUELITO – PLAYA DELFINESVaší dovolenou začneme pozvolna. Buď prozkoumáte místní pláž a odpočinete si s drinkem v ruce po náročném transatlantickém letu, nebo se s námi ponoříte do mayské kultury v místním muzeum na úrovni. Muzeum Mayské kultury má vysoké hodnocení i u odborné veřejnosti. Podobně jako je Antropologické muzeum v Mexico city jedním z nejlepších na světě, Muzeum Mayské kultury má pověst jednoho z nejlepších na Yucatánu. Mexiko milujeme a chceme Vás o tom přesvědčit, takže Vamos! Poloostrov Yucatán, kde Cancun leží, je známým místem bohaté historie unikátní civilizace, kterou dnes nazýváme mayskou. Kousek od muzea se nachází také miniaturní archeologická zóna San Miguelito. Bude toto vaše první mayská pyramida, kterou uvidíte? Po prvních krocích historie ochutnáme první mexické gurmánské speciality. Pokud ještě budete zvládat, svezeme se na jednu z nejkrásnějších pláží Cancúnu, playa Delfines. Ano, přesně tam, kde chce mít každý fotku s barevným nápisem Cancún.
3-7. den
CANCUN – CHICHEN IZTÁ – VALLADOLID – CANCUNLovíme zážitky! Jeden z novodobých divů světa se nachází právě zde, na Yucatánském poloostrově. Celodenní výlet za krásami Chichen Itzá. Jeho impozantní Kukulkánovu pyramidu zná snad každý. Mayské znalosti matematiky a astronomie udivují do dnešních dnů. Budeme mluvit o starých legendách, kterým Mayové věřili i o vědeckých poznatcích současných expertů. Jeden z největších přístupných historických komplexů v celé Střední Americe. Nezapomeňte se dobře obout, pít hodně vody a dát si sombrero na hlavu. V pyramidové zóně, která nese jméno po starých čarodějích, strážcích vody, si uděláme důkladnou prohlídku a ukážeme si i místa, kam nechodí davy turistů. Když 07.07.2007 Chichen Itzá získalo své místo v žebříčku novodobých 7 divů světa, oslavovali miliony Mexičanů.Pozdní oběd v restauraci, kde ochutnáme gurmánské speciality Yucatánu. Recept tradičního způsobu přípravy "pibil" si vysvětlíme cestou. Mějte po ruce zápisník a pero, pokud byste si jej chtěli připravit i doma.Dnešní den ještě zdaleka nekončí. Po pyramidách a kvalitním obědě se zastavíme zchladit v nedalekém cenotu. Cenoty jsou nádherné přírodní "mořské oka", které vznikaly erozí půdy a tlakem spodní vody. Někdy sloužily jako zásobárny pitné vody pro mayská komunity. Můžeme si je představit jako spojené nádoby, které si mezi sebou filtrují vodu přes vápenaté podlaží, kterým je celý poloostrov Yucatán známý. Je obtížné určit, kolik cenotů se zde nachází, ale některé údaje hovoří až o 10 000. A vy budete mít šanci se během vašeho zájezdu vykoupat hned v několika nich.Dnešní den vypadá nekonečný. Po cestě zpět do Cancunu se zastavíme v různých malebných vesničkách, kde to vypadá, že se zde zastavil čas.
4. den
CANCUN – ISLA MUJERES – CANCUNTento den můžeme naplnit dokonalým odpočinkem a pláží Karibského moře. Pro zájemce připravíme fakultativní výlet na ostrov Isla Mujeres.
5. den
CANCÚN – TULUM – CANCÚNJeden z našich nejoblíbenějších výletů: Tulum + cenote. Klasicky kombinuje lovení zážitků poznáváním, ale i odpočinkem u vody. Pyramida v Tulumu je asi nejfotogeničtější pyramidou na Yucatánu. Byla jednou z mála, kterou dokonce ještě i Španělé viděli fungovat v přímém přenosu. Tulum jako významné obchodní centrum se nacházelo okolo 140 km od Cancunu, někdy bezvýznamné rybářské vesnice. Je to jediná pyramida, která je přístupná nacházející se přímo na karibské pláži. Náš dnešní uloven zážitek: létající indiáni. Vše, včetně bohaté historie, si vysvětlíme a ukážeme na místě.Po prohlídce pyramidové zóny pod horkým sluncem se vydáme zchladit do průhledných vod cenot. Mayové je používali nejen jako zdroj pitné vody, ale i jako obětní studny. Jak je to možné? Objasníme si přímo na místě. Vychlazené mexické pivko, limetka a křupavé nachos – vyzkoušíte je i se štiplavými papričkami "jalapeňos" nebo "chipotles" nebo "guajillo"? V místní kuchyni se vyznáme a rádi Vám poradíme. Začněte před odletem používat více chilli, aby se Vám na mexickou stravu lépe přecházelo. Na své si přijde však úplně každý.
6. den
CANCUN – XEL-HA ALEBO XCARET – CANCUNJak si vyplníte následující den? Dáte šanci jednomu z perfektně promakaných vodních světů v podobě parků Xcaret nebo XEL-HA, či si vychutnáte raději Vaši hotelovou pláž?FAKULTATIVNÍ VÝLET: Excaret i Xel-Ha bývají kontinentálně oceňovány jako nejlepší volnočasové aktivity v rámci Mayské Riviéry. Každý z nich má to své. Pro někoho podobné, pro jiného diametrálně odlišné. Excaret se definuje jako zábavní park s nespočtem aktivit. Něco na styl "Disneyland" a vodní svět v Orlandu v USA v jednom.V Excarete si nebudete umět vybrat, či se jít koupat, či se ztratit v džungli jen kousek od pláže, či se jít podívat na želvy, nebo se nechat okouzlit barevnými motýly. Šnorchlovat v blankytných vodách, proplouvat cenotem, obdivovat plameňáky, nebo si zaplavat s delfíny? Odpočívat v hamace pod palmami nebo si prohlédnout další pyramidální zónu? Jeden den zde se Vám bude zdát málo.Xel-Ha je také vodním parkem, který si klade přívlastek "ekologický". Park je jako jedno velké akvárium, kde najdete rybičky různých barev, druhů i velikostí. Je zde také želví rezervace. I zde se dá plavat s delfíny. Xel-Ha leží na místě historické předkolumbovské památky. Její jméno znamená "tam, kde se rodí voda" a proto je tu i vše s vodou spojené. Xel-Ha je první turistickou atrakcí na světě, která v roce 2014 dostala EarthCheck Gold certifikát a stará se nejen o přírodu ve svém okolí, ale Xel-Ha stojí například i za výsadbou přes 400 000 stromů v okolí Cancunu a Mayské Riviéry.
7. den
CANCUN – COBA – CANCUNOdpočinek na pláži.FAKULTATIVNÍ VÝLET:Fascinuje Vás svět Mayské kultury? Nás také. Dnes Vás vezmeme lovit zážitky do málo navštěvované oblasti Mayské Riviéry. V COBA se nachází jedna z nejvyšších pyramid na Yucatánu a dá se na ni vylézt. Do kdy? To nikdo neví. Budete mezi posledními, co zdolají tohoto 40metrového obra? Výhledy na okolní džungli jsou dech beroucí. Fascinující svět Mayů je zde mnohem intimnější než v turisty hromadně zaplavovaných Chichen Itzá. Zachovalé mayské stély. Nakoukneme do světa jejich písma. Unikátní systém záznamů, který nikdo před nimi ani po nich nepředčil.Jak žili Mayové tenkrát a jak žijí dnes? O historii se popovídáme na pyramidách a současnost si ukážeme přímo na místě. Mayská vesnice je místem silně zakořeněných tradic a rodinných vazeb. Vše se dozvíte přímo na místě.To by bylo, abychom se po sluncem rozpálených pyramidách nevrhli do chladivých vod cenotu. Cenoty jsou tak unikátním místem, že se jich nikdy nenabažíte. Každé z nich jsou jiné!!Mexická tequila se podle patentového zákona může vyrábět pouze ve státě Jalisco, ale my ji ochutnáme a popovídáme si o ní do sytosti, abyste přesně věděli, jakou vzít domů, jak se má pít a jak si ji nejlépe vychutnáte.
8-500. den
MUSA – XPLORDáte si na závěr před odletem domů jeden den odpočinku, nebo se ještě vyřádíte v Cancúnu? S vašimi volnočasovými aktivitami Vám rádi pomůžeme.FAKULTATIVNÍ VÝLETY: Slyšeli jste už o podmořském muzeu? MUSA má ve vodách mezi Cancun a Isla Mujeres potopených kolem 500 soch. Většina z nich je od známého britského umělce Jasona Tailor. Celý tento projekt má kromě uměleckého i ekologický charakter: zatopené sochy jsou vyrobeny z PH neutrálního cementu a slouží k uchycení korálů i nový domov pro podmořskou flóru a faunu. Mezi jednotlivými sochami můžete šnorchlovat nebo se potápět, nebo si udělat výlet lodí s průhledným dnem. Vše závisí na výletu a lokalitě, kterou si vyberete.Cancún má o mnoho více parků jako Xel-Ha nebo Excaret, které jste již možná vyzkoušeli v předchozích dnech. Máte dobrodružnější povahu? Tak vyzkoušejte XPLOR: nejnavštěvovanější zip-line park na světě. O vaši bezpečnost se starají profesionální odborníci s certifikáty nejvyšších standardů. Nebo raft v podzemních jeskyních parku? Nebo malé safari džunglí v tzv. obojživelníkových vozidlech?Nezapomeňte si vyhradit čas i na nákup suvenýrů. Cancún nabízí hned několik Shopping Mallů na úrovni i bleších trhů. Věděli jste například, že Mexiko je jedním z největších vývozců stříbra na světě? Někdy se zde těžilo tak, že plné lodě naložené stříbrem plavaly směr Evropa. Mexičané jsou velmi zruční šperkaři. Dovezete si právě takovou památku na vaši nezapomenutelnou dovolenou?
9. den
CANCUN – PRAHA/VÍDEŇPoslední rozloučení s Mexikem, poslední tequila, sombrero na hlavu a Adios Cancun! Mineme poslední pesos a opálení plní zážitků se vracíme domů nebo pokračujeme směr poznávačka do Mexiko City a do Guatemaly? Prodlužte si svůj pobyt!
10. den
EVROPAPřílet do Evropy. Sdílení zážitků s rodinou a přáteli a znovu prožívání krásných dní, které jste právě absolvovali. Který zážitek byl TOP? Která fotografie je nejlepší? Mexiko znáte lépe než kdokoliv jiný.
Cena zahrnuje
Cena zahrnuje: mezinárodní letenku do Cancúnu a zpět v economy class, letištní poplatky, lokální průvodce během fakultativních výletů, přepravu klimatizovaným autobusem / minibusem, ubytování v pokojích pro dvě osoby s all inclusive, letištní transfery, silniční poplatky a místní daně
Cena nezahrnuje
Cena nezahrnuje: stravu mimo uvedené, ostatní vstupné a fakultativní výlety
27.12. (Po) - 05.01. (St) 2022 - 10 dní, 9 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dospělá osoba
Bez stravy
Letecky/Praha
-109 900 Kč
Vybrat termín
06.01. (Čt) - 15.01. (So) 2022 - 10 dní, 9 nocí
Dospělá osoba
Bez stravy
Letecky/Praha
-73 500 Kč
Vybrat termín
13.01. (Čt) - 22.01. (So) 2022 - 10 dní, 9 nocí
Dospělá osoba
Bez stravy
Letecky/Praha
-69 500 Kč
Vybrat termín
18.02. (Pá) - 27.02. (Ne) 2022 - 10 dní, 9 nocí
Dospělá osoba
Bez stravy
Letecky/Praha
-63 500 Kč
Vybrat termín
24.02. (Čt) - 05.03. (So) 2022 - 10 dní, 9 nocí
Dospělá osoba
Bez stravy
Letecky/Praha
-65 900 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměMexiko
MístoMexiko
HotelYucatán – Cancún perfektní Mexiko
Dospělá osoba
Termín29.04.2022 - 08.05.2022
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníBez stravy
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: S.E.N., s.r.o. IČO: 48534293
Vytvářím objednávku...