GO Service

  Cestovní kancelář GO Service

    Starobrněnská 8, Brno

    Mobil: 774 526 112

     ck@go-service.cz

 

   Cestovní kancelář SEN

    Starobrněnská 8, Brno

    Tel: 542 220 050

    brno@cksen.cz 

     www.cksen.cz

 

 
 
 
 
 

VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Novinky

Počasí

Uživatelský účet

Nejste přihlášen

V kufru máte 0 zájezdů
ID: 875090

Sumatra - nespoutaná Indonésie ***

Termín: 26.04. (Po) - 08.05. (So) 2021

Délka pobytu: 13 dní, 12 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 58 490 Kč

Popis zajezdu
Exotická cesta, která splní Vaše sny o Indonésii. Přes rovníkový prales na sopku, trek za orangutany a pobyt v nádherné přírodě Sumatry. Pod taktovkou zkušeného SEN průvodce do srdce fascinující Indonésie
Program

1. den
Odlet.
2. den
Přílet do MEDANU. Selamat datang - vítejte. Největší město na Sumatře je tržním, obchodním a dopravním centrem. Okolí Medanu je zemědělská oblast bohatá na tabák, kaučuk, palmový olej a kávu. První doteky s Indonésií, ze všech se stávají milionáři. Prohlídka Medanu, hlavního města provincie Severní Sumatra a největšího města Indonésie mimo Jávy. Návštěva paláce Maimun (Istana Maimun), sídlo sultána Deli. A pak hlavní mešita (Masjid Raya) v marockém stylu a "Staré město" Kesawan v centru Medanu.
3. den
Ráno se přesuneme přes Binjai, Stabat a Sei do TANGKAHANU na okraji národního parku Gunung Leuser (UNESCO). Cesta nám bude trvat přibližně 5 hodin. Městečko Tangkahan se nachází na soutoku řek Buluh a Batang. Po cestě se zastavíme na plantáži s palmovým olejem, což je jeden z nejdůležitějších příjmů místních obyvatel. Odpoledne procházky po okolí, pozorování přírody, motýlů, koupání v řece. Fakultativně možnosti: tubing (splavování na nafouknutých duších) na řece a koupání se ve vodopádu. Prožijte čas v džungli a užijte si osvěžení v řece Batang. Později odpoledne společně nakrmíme a vykoupeme slony. Dotknout se tohoto obra a pomoci mu se očistit od každodenního prachu a bahna je dokonalý zážitek, na který nikdy nezapomenete. Podělíte se o příjemnou vodu se slony? Noc na okraji džungle v jednodušším ubytování.
4. den
Tříhodinový přesun džípy do vesničky BUKIT LAWANG s fotografickými zastávkami po cestě. Budeme projíždět tradičními a málo rozvinutými vesničkami a kolem nás budou kaučukové plantáže, háje olejových palem a jiných tropických rostlin. Odpoledne absolvujeme trek do džungle s velkou pravděpodobností setkání s orangutany ve volné přírodě. Nikdo nám nezaručí, že orangutany uvidíme, ale právě zde je na setkání největší šance. Na trek vyrazíme z vesničky Bukit Lawang, kde byla jedna ze stanic na reintrodukci orangutanů do volné přírody. Projekt byl ukončen v roce 2015, ale lidoopi se stále vracejí na toto místo a rádi potkávají návštěvníky. Pomalu si ale zvykají na absolutní svobodu a bez problémů se uživí v lese. Jsou to jediní velcí lidoopi na území Asie a největší zvířata, která žijí na stromech. Jen Sumatra a Borneo jsou domovem těchto vysoce inteligentních a vynalézavých živočichů. Na treku džunglí strávíme přibližně tři hodiny a budeme mít unikátní přírodní zážitek. Přijdou i giboni, makakové nebo pro tuto oblast endemičtí Thomasovy Hulmani? Máte doma ratanový nábytek? Chcete vidět, jak to roste? Fauna a flóra je zde opravdu jedinečná. Na hranici národního parku Gunung Leuser v městečku Bukit Lawang přenocujeme.
5. den
Po snídani odjíždíme z jedinečného Bukit Lawangu a přesuneme se do vysočiny Karo, horského města BERASTAGI (1300 m), základny pro výstup na sopku Sibayak. Budeme projíždět hornatou krajinou a městečky Sembahe a Sibolangit. Po příjezdu do Berastagi si půjdeme prohlédnout buddhistickou pagodu Taman Alam Lumbini ve vesnici Dolat Raye, která je kopií Shwedagonské pagody v Myanmarském Yangonu. Byla dokončena v roce 2010 a její hlavní stupa je vysoká 42 metrů. Stejně jako v Myanmarském originálu, i zde se nachází Buddhova relikvie a je tu sbírka tisíců podobizen Buddhy ze všech koutů světa. Přejte si něco během obcházení mandaly a možná se vám přání vyplní. Na ovocném trhu si koupíme a ochutnáme plody známé i méně známé. Ochutnejte mangosteen, maracuju, salak, papáju, mango, pitaháju, jack fruit a další. Stejně jako u nás, mnoho druhů ovoce je sezónních. Uvidíme, co nám místní farmy poskytnou a co budeme moci ochutnat. Salak, nebo "snake fruit", je indonéské národní ovoce, které pomáhá při střevních potížích a obsahuje spoustu beta-karotenu. K čemu jsou dobré ostatní? Ochutnáte chilli grilovanou kukuřici nebo raději jahody? Dnes si odpočineme před nastávajícím dnem v městečku Berastagi.
6. den
Časné ranní vstávání. Z našeho hotelu odjíždíme kolem 3:30 ráno a autobusem se dostaneme na úpatí sopky Sibayak. Během tříhodinového treku, když začne svítat, poznáváme divokou přírodu této stále činné sopky. Náš chodník přechází ze zelené džungle až do měsíční krajiny. Sopka dává svou přítomnost najevo už zdaleka: zvukové efekty, vzdušné průduchy, pára, síra, vůně. Nádherný výhled je odměnou za výstup. Na vrcholu počkáme na východ slunce, který nám nabídne úžasný pohled na okolní sopky. Ze sopečného kužele scházíme dolů a po sestupu si dopřejeme zasloužené koupání v termálních pramenech vytékajících ze sopky. Nadšeni z treku se připravíme se na přesun k jezeru Toba. Po cestě se zastavíme v tradiční vesnici Dokan lidí kmene Karo Batak. Podíváme se na jeden z nejvyšších vodopádů Indonésie, 120 metrů vysoký Sipiso-piso. V oblasti lidí Batak Simalungun se zastavíme u Rumah Bolon - "Dlouhý dům", starém paláci králů této oblasti. Odpoledne přijedeme do města Parapat a přeplavíme se na ostrov SAMOSIR, kde strávíme následující celý den.
7. den
Přírodní unikát - jezero Toba. Největší jezero Indonésie a zároveň největší vulkanické jezero na světě. 100 km délka, 30 km šířka a 505 m hloubka, což také řadí jezero mezi nejhlubší na světě. Odpočinek na ostrově Samosir, poloostrov Tuk Tuk. Doporučujeme celodenní fakultativní výlet (8:30 - 16:00) pronajatou lodí po jezeře Toba. Zastávky v tradičních vesnicích, kde se seznámíme s tradicemi a kulturou Toba Bataků, kdysi obávaných lidožroutů. Ve vesnici Ambarita klanu Siallagan budeme obdivovat megalitická díla v podobě kamenných židlí a kulatého stolu, které sloužily během setkání významných členů klanu, stařešinů, krále a královny. Druhé podobné seskupení s dlouhým stolem sloužilo jako rituální popraviště. Ve vesničce Simanindo zase navštívíme muzeum kmene Batak Toba a zažijeme vystoupení tradičních tanců a hudby. V Tomoku zase navštívíme staleté staré hrobky Sidabutarských králů. Neobyčejné sošky, masky, šamanské hole, které se dají koupit pouze zde. Relax na jezeře Toba - srdce Bataků.
8. den
Relax na jezeře Toba - srdce Bataků. Koupání, pěší procházky nebo možnost zapůjčit si kolo nebo motorku. Pochutnáme si na tradičních batackých specialitách. Dáte si zlatou rybku (ikan mas) přímo z jezera nebo raději grilované vepřové maso (babi panggang)?
9. den
Transsumatranskou "dálnicí" do Sipiroku, oblasti Mandailing Bataků. Z ostrova Samosir se přeplavíme zpět do Parapetu a pojedeme 8 hodin. Během této cesty se zastavíme na plantážích s ananasy, hřebíčkem a kávou. Tyto produkty se u nás běžně nepěstují, a je proto příjemné vidět, jak vlastně tyto plody rostou. V Balige Sigur-gur se zastavíme na tradičním trhu a později u lázní Sipoholon, kde vyvěrá horká voda z nedaleké hory Martimbang. Před příchodem do Sipiroku se projdeme po břehu řeky Sarulla a po rýžových terasových políčkách. Během dnešního přesunu budeme kromě krásné přírody vidět i batacké hrobky a naučíme se některá indonéská slova. Selamat datang di Sipirok - Vítejte v Sipiroku.
10. den
Odjíždíme ze Sipiroku a cestou přes deštný prales budeme mít botanické okénko. V zahradě plné koření, které známe, jak vypadá a chutná, ale nevíme, jak roste. Máte představu, jak roste vanilka, a jak dlouho dozrává? Rozeznáte rostlinu červeného pepře od bílého a černého? Dá si někdo šťávu z kokosového ořechu, který přímo před vašima očima ze stromu utrhne opice? Překročíme hranice severní a západní Sumatry a ve vesničce Bonjol stojíme na magickém bodě 0 °, čili na rovníku. Jak si takové místo představujete? Koupíme tričko s nápisem "I Crossed The Equator", opustíme severní polokouli a dále cestujeme už jen po jižní. S příjezdem do města Bukittinggi vstupujeme na území minangkabauské kultury. Jdeme se ubytovat a na večeři. Ochutnáte místní specialitu "martabak" nebo "nasi kapau"? Na pultu je vyložen široký výběr příloh na dušenou rýži. Stánky, ale i jednodušší restaurace s nasi kapau najdete v blízkosti Clock Tower.
11. den
Po snídani se převezeme přes Tabek Patah Batusangkaru. Po cestě se zastavíme v Rao-Rao, kde navštívíme tradiční vesnici a podíváme se, jak se zde zpracovává káva. Víte, co je kopi Luwak? Cibetková káva. Kdo by nechtěl ochutnat nejlepší kávu na světě přímo na místě jejího původu? Ve vesnici Pagaruyung navštívíme kopii paláce Minangkabauského království. Ojedinělá architektura domů ve tvaru býčí hlavy, zdobené rostlinnými motivy. Minangkabauská kultura je matriarchální, kde hlavní slovo má žena. Nacházíme se v oblasti, kde roste i největší květ na světě - Rafflesia Arnoldii. Budeme mít štěstí a bude právě kvést? Tato rostlina nemá specifický čas kvetení a květ vydrží jen pár dní. Pokud dostaneme informaci o místě, kde se květ nachází, půjdeme k ní. Odpoledne se vrátíme zpět do Bukittinggi. Pěší prohlídka horského města (930 m.n.m.), obehnaného sopkami Merapi (2891 m) a Singgalang (2877 m). Návštěva někdejší pevnosti Benteng, kaňonu Sianok, japonských tunelů a centra města. Podíváme se i na tradiční trh a místní Big Ben. Nenecháme si ujít ani zbytky staré holandské pevnosti Fort De Kock, jejíž dávnou slávu připomínají kanóny rozmístěny po areálu. Závěrečná společná večeře na Sumatře v příjemném horském prostředí. Nádherná tečka za Sumatrou.
12. den
Poslední den na Sumatře. Po snídani přesun na letiště v Padangu (cca 3 hod.) Cestou se zastavíme na foto zastávkách, pokud nám to čas dovolí. Budeme projíždět údolím Anai, kde je pěkná příroda na závěr naší cesty po Sumatře. Pochutnáme si ještě na Mie goreng nebo Nasi goreng?
13. den
Odlet a přílet domů. 
Cena zahrnuje
mezinárodní letenku, letištní poplatky, přelet z Padangu do Jakarty, ubytování v pokojích pro dvě osoby v hotelech a bungalovech se snídaní, přepravu klimatizovanými pronajatými autobusy, trajekty na ostrov Samosir, SEN průvodce a místní průvodce podle potřeby, množství prohlídek a výletů, všechny vstupy do národních parků dle programu, krmení orangutanů, pojištění proti insolventnosti
Cena nezahrnuje
stravu kromě uvedené, vstupné do památek, fakultativní výlety.
26.04. (Po) - 08.05. (So) 2021 - 13 dní, 12 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-58 490 Kč
Vybrat termín
05.07. (Po) - 17.07. (So) 2021 - 13 dní, 12 nocí
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-61 900 Kč
Vybrat termín
29.09. (St) - 11.10. (Po) 2021 - 13 dní, 12 nocí
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-58 490 Kč
Vybrat termín
15.11. (Po) - 27.11. (So) 2021 - 13 dní, 12 nocí
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-58 490 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměIndonésie
MístoIndonésie
HotelSumatra - nespoutaná Indonésie
Dospělá osoba
Termín26.04.2021 - 08.05.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: S.E.N., s.r.o. IČO: 48534293
Vytvářím objednávku...