GO Service

  Cestovní kancelář GO Service

    Starobrněnská 8, Brno

    Mobil: 774 526 112

     ck@go-service.cz

 

   Cestovní kancelář SEN

    Starobrněnská 8, Brno

    Tel: 542 220 050

    brno@cksen.cz 

     www.cksen.cz

 

 
 
 
 
 

VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Počasí

Uživatelský účet

Nejste přihlášen

V kufru máte 0 zájezdů
ID: 993751

Termín: 22.08. (Po) - 28.08. (Ne) 2022

Délka pobytu: 7 dní, 6 nocí

Doprava: Autobus

Strava: Polopenze

Cena: 7 981 Kč

Poloha
Letní dovolená v oblasti Nízkého i Hrubého Jeseníku s výlety k rozsáhlým hradním komplexům, bílým zámkům, romantickým vodopádům, do krásné přírody Jeseníků a „bílé“ Opavy. Koupání a vyhlídková plavba na Slezské Hartě, severoamerické lesy či himalájské rostliny v arboretu Nový Dvůr, krásné vodopády, údolí Bílé Opavy, horské lázně Karlova Studánka. Pohodový zájezd s ubytováním v Jeseníkách, přímo v Karlově Studánce, v kraji krásné přírody a historických zajímavostí.

Loštice - Javoříčko - Malá Morávka - Andělská Hora – Krnov - Červenohorské sedlo - údolí Bílé Opavy – Karlova Studánka - arboretum Nový Dvůr – Opava – zámek Kravaře – Slezská Harta – Velký Roudný – Bruntál - zámek Hradec nad Moravicí – zámek Radúň – Rešovské vodopády
Ubytování
Ubytování: Horský hotel v Malé Morávce, 2lůžk. pokoje s vlastním příslušenstvím. Hotel disponuje wellness zónou se saunou, vířivkou a venkovním bazénem.
Program
1. den zájezdu:
Odjezd v ranních hodinách, zastávka na oběd LOŠTICÍCH, městečko známé výrobou Olomouckých tvarůžků. Návštěva muzea, kde se dozvíme vše o historii a výrobě tvarůžků. Před příjezdem na hotel zastávka v JIŘÍKOVĚ. Prohlídka Pradědovy galerie - expozice řezbářské tvorby s hlavní dominantou - sochou “vládce Jeseníků“ děda Praděda, která je vysoká 10,4 metrů a váží 15 tun. Ubytování v Malé Morávce.
2. den zájezdu:
Přes ANDĚLSKOU HORU s poutním kostelem sv. Anny, jedinečně zasazeným do panoramatu Jeseníků, odjedeme na výlet do KRNOVA, prohlídka města s krásnou radnicí a židovskou synagogou. Turistický výlet v okolí Krnova: rozhledna Cvilín, kolem zříceniny Šelenburk, možnost vystoupat na rozhlednu Strážiště. Výlet ukončíme v Úvalnu, odtud našim busem zpět na ubytování. Pro ty, co nechtějí turist. výšlap absolvovat nabízíme přejezd našim busem do Úvalna, zde možnost prohlídky např: Retro muzeum, Zrcadlové a dveřové bludiště, Muzeum Hanse Kudlicha nebo procházka na rozhlednu Strážiště.
3. den zájezdu:
Ráno všichni vyjedeme busem na ČERVENOHORSKÉ SEDLO – prohlídka turistického a lyžařského střediska. Zde se nám nabízí 3 varianty procházek i turistických výšlapů.
První varianta
– dopoledne individuální procházky v okolí např: Výrovka nebo Červená hora, jedinečné výhledy. Kolem poledne odjezd busem do horských lázní KARLOVA STUDÁNKA, které jsou chráněny samotným Pradědem. Individuální procházka lázněmi s roubenými budovami a 8 minerálními prameny uprostřed divoké přírody.
Druhá varianta
pro vyznavače turistiky. Z Červenohorského sedla přes Výrovku, Malý Jezerník k chatě Švýcárna, pokračujeme na PRADĚD, zastavíme u Trojmezníku z roku 1721 (historický hraniční kámen). Na jeho stranách jsou zobrazeny znaky panství, jejichž hranice se zde stýkaly- kříž řádu německých rytířů, biskupská mitra vratislavského biskupství a lev rodu Žerotínů. Pokračujeme k chatě Barborka a dále turistickou trasou ÚDOLÍM BÍLÉ OPAVY – jedno z nejpůsobivějších míst Jeseníků. Trasa prochází po mnoha mostcích, schodištích a lávkách po březích Bílé Opavy s horskými bystřinami. Cestou jsme odměněni pohledem na vodopády, četné kaskády, peřeje a skalní útvary. U trasy je možnost volby i lehčí varianty. Celodenní turistický výšlap ukončíme v lázních Karlova Studánka.
Třetí varianta
dopoledne individuální procházky v okolí Červenohorského sedla např: Výrovka nebo Červená hora, jedinečné výhledy. Kolem poledne odjezd busem ke Karlově Studánce, odtud pokračujeme busem k chatě OVČÁRNA - výhledy na Praděd a dále turistickou trasou ÚDOLÍM BÍLÉ OPAVY (možnost lehčí i těžší varianty) do KARLOVY STUDÁNKY. Z Ovčáry je možnost sjet zpět do Karlovy Studánky i busem. Všichni pak k večeru z Karlovy Studánky návrat na hotel do Malé Morávky.
 4. den zájezdu:
Návštěva významného arboreta NOVÝ DVŮR. Projdeme se severoamerickými lesy a prériemi, Sibiří, japonskou zahradou nebo se pokocháme himálajskými rostlinami. Prohlídka nedaleké OPAVY, kde se zachovalo mnoho kulturních památek, řada z nich je chráněná státní památkovou péčí. "Bílou Opavu", jak město nazval básník Petr Bezruč, charakterizují také četné parky a sady, zejména na obvodu historického jádra města. Procházka a prohlídka historického jádra – kostel sv. Václava, věž Hláska, monumentální katedrála Nanebevzetí Panny Marie, dům U Bílého koníčka, Johanitský kostel sv. Jana Křtitele ve Smetanových sadech. aj. Osobní volno ve městě, variantně pro zájemce prohlídka Slezského zemského muzea nebo výlet s průvodcem do nedalekého zámku KRAVAŘE, prohlídka.
5. den zájezdu:
Návštěva údolní vodní nádrže SLEZSKÁ HARTA na řece Ostravici, nejmladší přehrada v Česku. Vyhlídková plavba po přehradě, volno, koupání variantně turistická procházka do okolí. Nejvyšší vulkán Nízkého Jeseníku VELKÝ ROUDNÝ (780 m) a stejnojmenná rozhledna z níž se nám otevřou výhledy na hřeben Hrubého Jeseníku, Krnovsko, Opavsko, Beskydy a Oderské vrchy. Návrat na hotel, cestou prohlídka města BRUNTÁL s krásným zámkem, který patřil řádu německých rytířů.
 6. den zájezdu:
Navštívíme bílý empírový zámek HRADEC NAD MORAVICÍ, nacházející ve výběžku Nízkého Jeseníku nad soutokem řeky Moravice a potoka Hradečná, jeden z nejoblíbenějších výletních cílů v okolí. Zámek navštěvovaly tak známé osobnosti jako byl Ludwig van Beethoven, Nicolo Paganini nebo Ferenc Liszt. Procházka i rozsáhlým zámeckým parkem vč. Bezručovi vyhlídky, postavené na konci 19. stol., dalšími zastaveními bude romantický Červený zámek i bílá vodárenská věž. Pokračujeme k prohlídce ojediněle zachovalého zámeckého romantického komplexu RADÚŇ - letní aristokratické sídlo i rezidence potomků slavného maršála Gebharda Leberechta Blüchera, který vítězil nad Napoleonem, nás vtáhne do životního stylu pruské aristokratické rodiny v 19. a 20. století. Odjezd na ubytování, večeře.
 7. den zájezdu:
Navštívíme jedny z nejkrásnějších vodopádů v republice - REŠOVSKÉ VODOPÁDY, turistická procházka k v romantickém, hlubokém a skalnatém údolí pod obcí Rešov na říčce Huntavě s mnoha kaskádovitými vodopády a peřejemi. Následuje odjezd domů.
Cena zahrnuje
 • dopravu klim. busem,
 • 6x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
 • 6x polopenzi (snídaně formou bufetu, večeře),
 • průvodce CK
Cena nezahrnuje
 • vstupné,
 • pobytovou taxu (pouze u hotelu Brans),
 • fakult. služby,
 • bus na Ovčárnu – jedním směrem cca 25 Kč,
 • vyhlídkovou plavbu a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
Fakultativní příplatek
 • 1lůžk. pokoj 1200 Kč (povinné při nedoobsazení),
 • hotel Neptun - pokoj s balkonem 200 Kč/os.,
 • pojištění storna zájezdu 140 Kč
Nástupní místa
22.08. – 28.08. Odjezd A* + Mor. Třebová, Mohelnice
Poznámka: nástupní místo Olomouc není možné
Přehled nástupních míst najdete ZDE.
22.08. (Po) - 28.08. (Ne) 2022 - 7 dní, 6 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Hotel Neptun - Doobsazení pro muže další typy pokojů
Polopenze
Autobus
-7 981 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČeská republika
MístoČeská republika
HotelJESENÍKY A KRAJEM BÍLÉ OPAVY
Hotel Neptun - Jednolůžkový pokoj
Termín22.08.2022 - 28.08.2022
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Redok Travel, s.r.o. IČO: 25258281
Vytvářím objednávku...