GO Service

  Cestovní kancelář GO Service

    Starobrněnská 8, Brno

    Mobil: 774 526 112

     ck@go-service.cz

 

   Cestovní kancelář SEN

    Starobrněnská 8, Brno

    Tel: 542 220 050

    brno@cksen.cz 

     www.cksen.cz

 

 
 
 
 
 

VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Počasí

Uživatelský účet

Nejste přihlášen

V kufru máte 0 zájezdů
ID: 957510

Národní parky a moře Černé hory

Termín: 02.07. (Pá) - 11.07. (Ne) 2021

Délka pobytu: 10 dní, 9 nocí

Doprava: Autobus

Strava: Bez stravy

Cena: 15 490 Kč

Popis zajezdu
V roce 1991 UNESCO vyhlásilo Černou Horu ekologickým státem, který je svými přírodními i kulturně-historickými poklady skutečným skvostem bývalé Jugoslávie. Poznáte panenskou přírodu jugoslávsko-albánského pomezí, nádherné pobřeží Jadranského moře s kulisou vysoko vystupujícího pohoří s 2 500 m vysokým Bobotov Kukem, NP Lovčen a bezmála dvoutisícovým Orjenem. Hlavní město Černé Hory (Montenegro) je Podgorica (dříve Titograd). Země hraničí se Srbskem, Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem a Albánií. Podnebí je na pobřeží středomořské, ve vnitrozemí kontinentální se stálým příjemným počasím v letních měsících. Velmi úspěšná hitovka pro treková i horská kola se středně těžkou obtížností (stupeň 2-3, dle zvolených variant) v jedné z nejkrásnějších oblastí Balkánu.
Program

Shrnutí programu na všechny dny
1–2. Odjezd z ČR v dopoledních hodinách, noční přejezd přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Černé Hory. Setkání s orientem v černohorském městě Plevlja. Návštěva pašovy mešity Gazi Husein s nejvyšším minaretem bývalé Jugoslávie. Krátká zastávka u unikátního pravoslavného kláštera Svaté trojice z 12. století. Přejezd ze sedla Mijakovići do pohoří NP Durmitor přes monumentální most v kaňonu řeky Tary (možnost 40km po nefrekventované silnici v závislosti na příjezdovém čase). Nocleh v hotelu/privátních domech/kempu v horském středisku Žabljak (3 noci na stejném místě).

3.–4. Durmitor nabízí cyklotúry dle individuálních schopností. Od nejjednodušší túry po hrubých asfaltkách k tajemným jezerům Vražje, Riblje k řeckému pohřebišti, nebo na vyhlídku Čurovac s výhledem do 1300 m hlubokého kaňonu divoké Tary. Pro zdatné okružní cesta Durmitorský prstenec kolem úbočí celého masivu ve výšce kolem 1500 m s lahůdkovým převýšením 2000 m a výhledy na celé pohoří (40-80 km).

5. Na kolech sjezd do kaňonu řeky Tara. Průjezd nejdelším a nejhlubším kaňonem Evropy (UNESCO) až do Dubriloviny (klášter sv. Jiří z 16.st.), (45 km po nefrekventované asfaltce). Přejezd do NP Biogradska Gora se stejnojmenným jezerem ledovcového původu ve výšce 1094 m, které je považováno za nejkrásnější jezero na Balkáně. V okolí jezera se nachází jeden ze tří největších pralesů Evropy. Prohlídka kláštera Morača, přesun k moři do aparthotelu nebo apartmánu/privátních domů/kempu na Budvanské riviéře (4 noci na stejném místě). Večerní koupání.

6. Cesta autokarem desítkami serpentín a panoramatických vyhlídek na Boku Kotorskou (takzvaný fjord Balkánu). Zastávka v Njeguši (rodný dům černohorského vládyky Njegoše s muzeem), sušárna vyhlášeného njegušského pršutu, za příplatek ochutnávka, přejezd přes pohoří Lovčen, možnost výjezdu pod Jezerský vrch s návštěvou mauzolea slavného černohorského vládyky Petra II. Petroviče Njegoše (45 km s možností zkrácení trasy, asfalt).

7. Celodenní výlet do NP Skadarské jezero na černohorsko-albánském pomezí (rezervace vodního ptactva - pelikán, kormorán, čajka atd., desítky druhů ryb), návštěva městečka Virpazar. Cyklotrasa z Cetinje podél jezera přes Rijeku Crnojevici (kdysi kouzelné letovisko dvora sv. Nikoly) s překrásnými výhledy na vodní hladinu, nebo projížďka loďkou po jezeře s rybí pochoutkou k obědu (45 km prázdnou asfaltkou). Další variantou je individuální volno u moře.

8. Odpočinkový den u moře, možnost projížďky po Budvanské riviéře. Pro zájemce dopolední výlet busem do Kotoru.

9. Odjezd busem do Tivatu, rovinatá etapa kolem Tivatského, Kotorského a Risanského zálivu do Igala (cca 60 km), koupání, průjezd městem slavných námořníků, Perastem, ostrov Gospa od škrpljela. Noční přejezd přes Chorvatsko, Bosnu a Hercegovinu a Slovinsko domů.

10. Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.
Stravování

Polopenze

Popis
Ubytování nemá žádný popis.3x ubytování v hotelu v horách a 4x v aparthotelech nebo apartmánech na pobřeží ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.
Nástupní místa
Bratislava, Břeclav, Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha
02.07. (Pá) - 11.07. (Ne) 2021 - 10 dní, 9 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
dospělá osoba
Bez stravy
Autobus
-15 490 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČerná Hora
MístoČerná Hora
HotelNárodní parky a moře Černé hory
dospělá osoba
Termín02.07.2021 - 11.07.2021
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníBez stravy
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: CK Trip, s.r.o. IČO: 28445759
Vytvářím objednávku...