GO Service

  Cestovní kancelář GO Service

    Starobrněnská 8, Brno

    Mobil: 774 526 112

     ck@go-service.cz

 

   Cestovní kancelář SEN

    Starobrněnská 8, Brno

    Tel: 542 220 050

    brno@cksen.cz 

     www.cksen.cz

 

 
 
 
 
 

VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Počasí

Uživatelský účet

Nejste přihlášen

V kufru máte 0 zájezdů
ID: 993750

Termín: 20.08. (So) - 26.08. (Pá) 2022

Délka pobytu: 7 dní, 6 nocí

Doprava: Autobus

Strava: Polopenze

Cena: 9 015 Kč

Poloha
Vydejte se s námi do oblasti Spiše, krajiny mimořádně bohaté na kulturně-historické památky, do krajiny pestré přírody. Během poznávacího zájezdu navštívíme Spišský hrad, Spišské Podhradie, L´ubovnianský hrad, zámeček Markušovce, historickou Levoču i Kežmarok, památky lidové architektury, termální lázně Vrbov a NP Slovenský raj. V oblasti severního Šariše navštívíme gotický Bardejov, Dukelský průsmyk i výjimečné dřevěné kostely Karpatského oblouku v Ladomirové a Bodružali. Čeká nás pestrá mozaika pohoří, kotlin, jedinečných památek UNESCO i termální voda pod Tatrami.

Spišský hrad – Dreveník – Žehra - Spišské Podhradie – Spišská Kapitula – Sivá Brada - Bardějov – Ladomirová – Podružal – Dukelský průsmyk – Markušovce – Kežmarok – termály Vrbov – NP Slovenský raj – Hrdlo Hornádu – Kláštorisko – Letanovský mlýn - Strážky - Podolínec – Stará Lubovňa – Levoča
Ubytování
 • Ubytování: moderní hotel*** na okraji památkové zóny ve Spišské Nové Vsi - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, fénem, sat. TV, minibarem. Hotel. hostům je k dispozici fitness centrum, za poplatek masáže a solárium.
Program
1. den zájezdu
Odjezd z ČR v ranních hodinách na Slovensko. Prohlídka SPIŠSKÉ NOVÉ VSI, kde budeme po celou dobu zájezdu ubytováni. Po prohlídce ubytování, večeře.
2. den zájezdu
Výlet za symboly někdejší moci Spiše (UNESCO). Navštívíme dominantu oblasti SPIŠSKÝ HRAD, patřící mezi nejrozsáhlejší hradní komplexy Evropy, největší hrad na Slovensku s rozlohou více než 41tis. m2. Procházka o okolí DREVENÍKU – přírodní rezervaci travertinu. Následuje ŽEHRA s gotickým kostelíkem Ducha svatého, SPIŠSKÉ PODHRADIE s renesančně-barokními domy a církevní městečko SPIŠSKÁ KAPITULA s katedrálou sv. Martina. Na závěr SIVÁ BRADA, travertinová kupa s vyvěrajícím minerálním pramenem, jezírko, drobné kaskády, koryta malých potůčků, barokní kaplička sv. Kříže.
3. den zájezdu
Výlet do oblasti severního Šariše. Návštěva gotického města BARDEJOV (UNESCO), ucelené historické jádro s měšťanskými štítovými domy, hlavní náměstí s budovou bývalé radnice, Gantzughof s renesanční arkádou, kostel sv. Egídia, středověké hradby městského opevnění. Výjimečné kostely Karpatského oblouku (UNESCO) - dřevěné sakrální stavby jsou skvostem slovenské lidové architektury. Zvláštností je, že objekty jsou postaveny výhradně ze dřeva a při jejich stavbě nemohl být použit ani jeden hřebík. Vyznačují se originalitou a jedinečným technicko-uměleckým řešením. Prohlédneme si římsko-katolický chrám sv. Michala Archanjela v obci LADOMIROVÁ a chrám sv. Mikuláše (z r. 1658) v BODRUŽALI. Na závěr Dukelský průsmyk. Navštívíme památník 1. československého armádního sboru - DUKLA, připomenutí těžkých bojů na konci 2. svět. války, muzeum pod širým nebem, vojenský hřbitov, vyhlídka.
4. den zájezdu
Ráno navštívíme u Slovenského ráje rokokový zámeček MARKUŠOVCE s letohrádkem Dardanely, vystavěný k příležitosti očekávané návštěvy císaře Josefa II. Podtatranské město KEŽMAROK, jeden z nejrozsáhlejších a nejucelenějších souborů kulturně-historických památek na Spiši. Prohlídka městské památkové rezervace, radnice, Hradní ulice, bazilika sv. Kříže, krásná renesanční zvonice, pýcha města - dřevěný artikulární kostel sv. Trojice (UNESCO). Odpoledne relaxace a odpočinek v nedalekých termálních lázních VRBOV, jedna z nejlepších geotermálních vod střední Evropy.
5. den zájezdu
Toulky Národním parkem SLOVENSKÝ RAJ, krajina krasových planin, tiesňav a vodopádů.Možnost volby ze dvou tras. Pro obě je výchozím bodem ATC Podlesok - Hrdlo Hornádu – vstup do soutěsky řeky Hornád k tzv. Preilomu Hornádu (vstupné cca 3 €). Dále možnost trasy:Lehčí varianta: od HRDLA HORNÁDU cesta podél řeky Hornád až k LETANOVSKÉMU MLÝNU, kde čeká náš autobus (délka necelých 5 km, cca 2 hod., minimální převýšení). Náročnější varianta: od HRDLA HORNÁDU podél řeky k rozcestí Kláštorská roklina a Kláštorskou dolinou do centra Slovenského ráje – cca 1,5 km náročnější terén, koryto potoka, ocelové žebříky. Cestou Strakovov vodopád, Dúhový vodopád, kaskády Gustáva Nedobrého, Malý vodopád, Machový vodopád, výstup v kempu KLÁŠTORISKO - zřícenina starého kláštera. Odtud již nenáročný sestup po lesní cestě opět k LETANOVSKÉMU MLÝNU, kde čeká náš autobus (délka cca 6,5 km, cca 3 hod., převýšení 250 m, které se však překonává převážně žebříky). Po turistickém výšlapu všichni relaxace a odpočinek v termálních lázních VRBOV.
 6. den zájezdu
Typická zákoutí Spiše. Obec STRÁŽKY - gotický kostelík sv. Anny, zámeček s expozicí Slovenské národní galerie, poklady výtvarného umění Spiše, noblesní zámecká knihovna. PODOLÍNEC, městská památková rezervace, malé přívětivé centrum městečka. Metropole severu Spiše - STARÁ ĽUBOVŇA, prohlídka Muzea lidové architektury a hradu Stará Ľubovňa s nádhernými výhledy. Během své bohaté minulosti se stal významným díky pozici na obchodní cestě procházející údolím řeky Poprad do Polska. Hrad hostil plno polských králů a byl také skrýší polských korunovačních klenotů.
7. den zájezdu
Dopoledne prohlídka bývalého královského města LEVOČA s množstvím památek, historické centrum, kostel sv. Ducha, chrám sv. Jakuba s nejvyšším dřevěným gotickým oltářem na světě. Po prohlídce odjezd do ČR.
Cena zahrnuje
 • dopravu klim. busem,
 • 6x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
 • 6x polopenzi (snídaně formou bufetu, večeře),
 • rekreační poplatek,
 • průvodce CK
Cena nezahrnuje
 • vstupné,
 • fakult. služby,
 • lanovky,
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
Fakultativní příplatek
 • 1lůžk. pokoj 1200 Kč (povinné při nedoobsazení),
 • komplex. pojištění vč. storna a případné nákazy Covid-19 v ČR i zahraničí 280 Kč,
 • připojištění Covid-19 (doplňkové pojištění ke komplexnímu pojištění - rozšířená ochrana) Evropa - 30 Kč/den
Nástupní místa
20.08. – 26.08. Odjezd A, B* + Mor. Třebová, Mohelnice
Přehled nástupních míst najdete ZDE
20.08. (So) - 26.08. (Pá) 2022 - 7 dní, 6 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Doobsazení pro muže další typy pokojů
Polopenze
Autobus
-9 015 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměSlovenská republika
MístoSlovensko
HotelSPIŠ – KLENOTNICE SLOVENSKA
Doobsazení pro muže
Termín20.08.2022 - 26.08.2022
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Redok Travel, s.r.o. IČO: 25258281
Vytvářím objednávku...