GO Service

  Cestovní kancelář GO Service

    Starobrněnská 8, Brno

    Mobil: 774 526 112

     ck@go-service.cz

 

   Cestovní kancelář SEN

    Starobrněnská 8, Brno

    Tel: 542 220 050

    brno@cksen.cz 

     www.cksen.cz

 

 
 
 
 
 

VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Novinky

Počasí

Uživatelský účet

Nejste přihlášen

V kufru máte 0 zájezdů
ID: 565682

Čína, Tibet, Nepál, Indie **

Termín: 22.06. (Út) - 17.07. (So) 2021

Délka pobytu: 26 dní, 25 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 103 900 Kč

  • Romantic
Popis zajezdu
Poznávací zájezd křížem krážem přes celou Čínu a himálajská sedla do Tibetu na střechu světa, přes hinduistický Nepál a asijské safari až do neuvěřitelné Indie. Romantický Taj Mahal, nejkrásnější stavba z lásky vás okouzlí. Závěr této exotické cesty vygraduje v neuvěřitelném Dillí. Množství UNESCO památek na jedné cestě. Vydejte se na cestu plnou poznání a kontrastů.
Program

1. den
Odlet z Evropy do Asie.
2. den
Olympijský PEKING s jeho moderní architekturou, největším náměstím světa a mauzoleem Mao Ce Tunga na jedné straně a uzoučkými uličkami s čínskými restauracemi na druhé. Projdeme se v Zakázaném městě v sídle císařských dynastií.
3. den
Ráno vystoupáme na VELKOU ČÍNSKOU ZEĎ a po obědě ochutnáme pekingskou kachnu. V Letním paláci budeme obdivovat upravené čínské zahrady a jezírka. Uvidíme Olympijský stadion i moderní operu. Na nočních trzích vyzkoušíme i hada, býčí penis, ale i bource morušového. Vše s místním průvodcem a pronajatou dopravou!
4. den
Rozloučení s Pekingem a absolutní zážitek. Supermoderním rychlovlakem se přesouváme do ŠANGHAJE. Rychlovlakem přejedeme po nejdelším mostě planety (165 km). 1318 km absolvujeme jen za 270 minut! Noční plavba s výhledem na nejvyšší čínské mrakodrapy.
5. den
ŠANGHAJ - největší a nejbohatší město pevninské Číny. Čtvrť mrakodrapů, kde ještě před dvěma desetiletími rostla rýže. Výhled na město z nejvyšší vyhlídkové plošiny v Číně. Britský Bund jako vystřižený z Londýna. Divoká řeka Huangpu, Mekka obchodu Nanjing Road, relax v nádherných Yuanských zahradách z 18. století. Pro zájemce možnost jízdy nejrychlejším vlakem na světě. Opouštíme bohaté východní pobřeží a nočním vlakem směřujeme do srdce země.
6. den
V Xianu, starobylém hlavním městě Číny, začínala někdejší bájná Hedvábná cesta. Momentálně je to moderní megaměsto a kulturně obchodní centrum střední Číny. Navštívíme největší archeologický objev 20. století - Hliněnou armádu, projdeme se po muslimské čtvrti Chuejů a ochutnáme atmosféru nočních trhů, o jaké se vám ani nesnilo. Tolik barev, vůní, zvuků a chutí na jednom místě jste ještě nezažili.
7. den
Dopřejeme si trochu sportu a rozproudíme krev na nejlépe zachovaných městských hradbách v Číně. Jízda na kole s nádhernými výhledy na staré město na jedné straně a moderní mrakodrapy na straně druhé je velký zážitek. To, co se ještě do roku 2017 jelo vrzajícím, nočním vlakem 17 hodin, dáváme nyní za necelé čtyři hodiny! Připravte se na množství mostů a tunelů a vítejte v CHENGDU.
8. den
Jsme v horách, kde nás čekají rozkošné pandy (většina pand světa žije právě v provincii Sečuán). V LEŠANU nás uchvátí největší kamenný Buddha světa, větší, než byli ti afghánští. Ochutnáme pikantní sečuánskou kuchyni, známou po celé Číně. A nevynecháme ani největší budovu světa. Stojí právě v Chengdu. Čína je neskutečná. Dáte si večer tradiční hotpot?
9. den
Ranní letecký přesun mezi horami do hlavního města Tibetu Lhasy s nezapomenutelným přistáním. Prohlídka srdce a duše země s průměrnou výškou přes 4000 metrů. Ta atmosféra vás uchvátí! Ubytování kousek od posvátného okruhu Barkhor! Jako každý poutník i my zavítáme nejprve do Džókhangu, který je nejposvátnějším chrámem země. Magické místo, kde si při svíčkách s jačím máslem osvětlíme souvislosti a nahlédneme do tibetského buddhismu.
10. den
Palác Potala - sídlo dalajlámů a pýcha a sláva Tibetu byl budována jako nejkrásnější stavba Asie. Ve skutečnosti je velkolepější než na fotografiích. Potalu si prohlédneme důkladně a můžete porovnat, zda je krásnější přes den nebo v noci. Norbulinka - nevynecháme ani letní sídlo dalajlámů a u paláce toho posledního si vysvětlíme, proč v něm už více než půl století nepobývá.
11. den
Ganden byl prvním klášterem v okolí Lhasy a Drepung byl největším klášterem na světě. Každý si tu roztočí modlitební mlýnek s mantrou "Óm mani padme hum" a kromě místností, kam se běžně chodí, navštívíme i mnišskou kuchyni a jiná zákoutí.
12. den
Opouštíme Lhasu a vyrážíme na západ. Naše první cesta směřuje do GYANTSE - města hrdinů. Zastavíme se u krásného jezera Yamdrok, které je jedním z přírodních skvostů Tibetu. Neskutečně tyrkysová barva a nádherné fotografie. Troufnete se vyfotit na Jakovi? Projíždíme dechberoucími průsmyky a po poprvé stoupáme nad 5000 m. Příjezd do Gyantse, procházka kouzelným starým městem. Atmosféra jako z filmu Sedm statečných nebo Game of Thrones. Prohlídka kláštera Pelkor Chode se stúpou Kumbum, která má 108 kapliček a nádherně zrestaurované malby. Na závěr vyhlídka na město při západu slunce a osvětlenou pevnost.
13. den
Krátký přesun do SHIGATSE, které je druhým největším městem Tibetu. Jak se vyrábí tsampa? Důkladně si prohlédneme chrám Tashilhumpo (sídlo Pančenlamy) a u hrobky 10. Pančenlamy si řekneme více o životě tohoto velkého muže. Pokračujeme dále na západ a obdivujeme jedinečnou, ale drsnou tibetskou přírodu, stejně tak vynalézavost a pracovitost místních, míjíme stany nomádů se solárními články. Na čem se ty ovce a jaci vůbec pasou?
14. den
Tibet se s námi loučí velkolepě. Nacházíme se v národním parku Qomolangma a Himaláje jsou na dohled. Postupně se nám ukáže jedna osmitisícovku za druhou. Uvidíme i letos Mt. Everest? Zdoláváme nejvyšší průsmyk a směle překonáváme majestátní Himaláje. Nocleh v pohraničním městečku Kyrong, které se připravuje na nával turistů. Zatím jsme tu sami. Začíná se nám lépe dýchat a po dlouhém čase vidíme stromy. Jsme opravdu ještě v Tibetu?
15. den
Rozdíl mezi čínskou a nepálskou stranou nemůže být větší a více symbolický. Připravte se na nejhorší cesty, ale nejkrásnější výhledy. Nepál vás uchvátí od začátku a na náročný přesun do KATHMANDU budete vzpomínat ještě dlouho.
16. den
Durbar Square (UNESCO) s typickou dřevěnou architekturou a palácem Žijící bohyně. Nákupy, restaurace a bary ve čtvrti Thamel. Absolutní pohoda. Pro zájemce možnost letět vyhlídkovým letem k Mt. Everestu.
17. den
Buddhistický Bodnath se vševědoucíma Buddhovýma očima. Hinduistický Pašupatinath se svatými muži, kteří předvedou neuvěřitelné jogínské kousky. Buddhy vystřídá Šiva a hinduistické spalování mrtvých. Nádherné historické město BHAKTAPUR (UNESCO) s nezaměnitelnou architekturou a uvolněnou atmosférou.
18. den
Přesouváme do královského národního parku Chitwan (UNESCO). Kratší přesun okořeněný možností raftingu na himálajské řece Trishuli. Rafting zvládne každý. Zážitek je zaručen! V podvečer se seznámíme s chitwanskou přírodou i naším domáckým rodinným ubytováním. Spíme v lodge našeho dlouholetého partnera, který se stal naší, a tedy i vaší rodinou. Budete zde slyšet welcome to národní park nebo who wants pivo? Pár metrů od našeho ubytování teče říčka, ve které plavou krokodýli.
19. den
Safari v nejkrásnějším a nejstarším nepálském národním parku CHITWAN (UNESCO). Na člunu vplujeme do divoké nepálské přírody a zajezdíme si i na slonech. Uvidíme i nosorožce? Plná penze v ceně.
20. den
Odpočatí a plní energie opouštíme přírodu a po vlastních překračujeme hranice. Když jste si mysleli, že vás už po Nepálu nemá co překvapit, přichází vystřízlivění. Indie je útok na všechny smysly. Z nejdelšího nástupiště na světě (1300 m) nastoupíme na náš první indický vlak. Stihneme naskočit a bude ještě na střeše pro nás místo?
21. den
Jsme v nejsvětějším městě světového hinduismu, VARANASI. Na rikšách se šikovně prodíráme dopravou, jakou jste ještě nezažili. Platí zde vůbec nějaká pravidla? V tradičních dílnách muslimské čtvrti se dozvíme, jak se zde již staletí vyrábí nádherné hedvábí a brokát. Pobloudíme v klikatých uličkách starého města, dorazíme k matce všech řek - Ganze, a čeká nás spalování mrtvých. Zažijeme středověkou atmosféru, na kterou si budete pamatovat celý život! Nezapomenutelný zážitek.
22. den
Pro zájemce neuvěřitelně silný východ slunce na Ganze. Poté SARNATH - místo, kde Buddha přednesl své první kázání s nejstarší stúpou naší planety. Naše cesta vrcholí. Odjezd lehátkovým vlakem na západ.
23. den
Probouzíme se v AGRA, bývalém hlavním městě mocné Mugalské říše. Mughalové byli osvícení vladaři a velkolepí stavitelé. Přesvědčí vás o tom fantastická Červená pevnost nebo Taj-Mahal, jeden z divů světa a nejkrásnější stavba naší planety postavena z lásky.
24. den
Příjezd do DILLÍ. Posvátné krávy, opice, rikši, tlačenice a zácpy, strašná špína, nesnesitelné teplo ... prostě nádhera. Obrovský rozdíl oproti Pekingu, kde jsme byli před více než třemi týdny. O historii muslimů v Indii si řekneme více pod nejvyšším minaretem v zemi Qutub Minar. Novodobou historii si zopakujeme u Symbolu města India Gate v novém Dillí.
25. den
Kvalitní prohlídka Starého Dillí. Sikhský chrám a charita na indický způsob, Jama Masjid - největší mešita Indie, rušná ulice Chandni Chowk. Největší a nejstarší pepřových trh v jižní Asii, kde si společně zakýcháme a dokoupíme poslední suvenýry. Rozloučení po nezapomenutelné cestě. Transfer na letiště a odlet do Evropy.
26. den
Přílet domů.
Cena zahrnuje
mezinárodní letenku, místní let (Chengdu – Lhasa), letištní poplatky, pronajatou dopravu po celou dobu, přesuny lůžkovými vlaky, snídaně, plnou penzi v národním parku Chitwan, SEN průvodce – znalce oblasti a místní průvodce podle potřeby, povolení do Tibetu, ubytování v hotelech střední kategorie 2 -3 v pokojích pro dvě osoby, pojištění proti insolventnosti
Cena nezahrnuje
stravu kromě uvedené, vstupné do památek, víza 6 000 Kč + 25 USD přímo na místě, fakultativní výlety
11.10. (Ne) - 05.11. (Čt) 2020 - 26 dní, 25 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-109 900 Kč
Vybrat termín
04.11. (St) - 29.11. (Ne) 2020 - 26 dní, 25 nocí
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-109 900 Kč
Vybrat termín
26.03. (Pá) - 20.04. (Út) 2021 - 26 dní, 25 nocí
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-106 900 Kč
Vybrat termín
23.04. (Pá) - 18.05. (Út) 2021 - 26 dní, 25 nocí
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-106 900 Kč
Vybrat termín
18.05. (Út) - 12.06. (So) 2021 - 26 dní, 25 nocí
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-106 900 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČína
MístoČína
HotelČína, Tibet, Nepál, Indie
Dospělá osoba
Termín22.06.2021 - 17.07.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: S.E.N., s.r.o. IČO: 48534293
Vytvářím objednávku...