GO Service

Cestovní kancelář GO Service

Starobrněnská 8, Brno

Tel: 542 220 050

Mobil: 774 526 112

ck@go-service.cz

 
 
 

VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Novinky

Zadejte e-mail

Počasí

Uživatelský účet

Nejste přihlášen

V kufru máte 0 zájezdů
ID: 241029

Velká cesta Bretaní

Poloha

Vitré - Vannes - Carnac - Quiberon - Concarneau - Ville Close - Quimper - Locronan - Pointe de Pen-Hir - Cote de Granit Rose - Tréguier - ostrov Ile de Bréhat - Cote D´Emeraude - Cap Fréhe - Dinan - St. Malo

 
Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelech typu Premier Classe a v hotelech kat**, ve všech případech jsou dvoulůžkové pokoje vybaveny vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy. V případě včasného přihlášení do 2 měsíců před odjezdem se zájmem o doobsazení nebude účtován příplatek za 1/1 pokoj.

Program

1.den: Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.


2.den: Ráno příjezd do bretaňského opevněného městečka Vitré s nejlépe zachovalým centrem, prohlídka hradeb z 15. století, zastávka u hradu založeného v 11. století a procházka uličkami, ve kterých nalezneme mnoho historických domů, mezi nimi i palác slavného markýze de Sévigné. Odpoledne Vannes, vstupní brána k ostrovům v Morbihanském zálivu. Projdeme se jedním z nejslavnějších vévodských měst, jež se pyšní bohatou středověkou architekturou. Staré město je nádhernou směsicí hrázděných domů a sídel obchodníků, labyrinty úzkých uliček, kamenná dlažba a rytiny, městské hradby, gotická katedrála St. Pierre. Ubytování v centru města Vannes, hotel Kyriad, individuální volno, večerní město.

 

3.den: Tajuplný Carnac a jeho megalitická pole se třemi tisíci menhiry v kamenných řadách. Cesta nad rozervanými útesy Côte Sauvage až na nejjižnější část poloostrova Quiberon. Krátkou zastávku budeme moci využít ke koupání, posezení u kávy nebo procházce podél pobřeží. Pokračujeme do rybářského přístavu Concarneau a do opevněného starého města ze 14. stol. Ville Close, v jehož uličkách nás omámí vůně tradičních bretaňských pokrmů a z hradeb jsou krásné výhledy do okolí. Odjezd na ubytování do Quimper, prohlídka města s typickou bretaňskou atmosférou, hrázděnými domy, keramikou fajáns a gotickou katedrálou.

 


4.den: Dopoledne středověká atmosféra Locronanu, který svou podobu od pol. 18. stol. příliš nezměnil - starosvětské prostředí, žulové domy, populární mezi filmaři - mj. se zde natáčel film „Tři mušketýři“ nebo „Tess“ R. Polanského. Odjedeme do nejzápadnějšího bretaňského regionu Finist?re (Konec země) k Pointe de Pen-hir, nejkrásnější mys v oblasti Crozonského poloostrova. Projedeme Národním parkem D?Armorique, legendami opředená krajina o králi Artušovi. Vstoupíme do typické bretaňské stavby - farního dvora Guimiliau a pokračujeme podél pobřeží růžové žuly Côte de Granit Rose na ubytování. Pokud nám bude přát počasí a bude příliv, můžeme se krátce vykoupat, v případě odlivu uvidíme o to více bizarních tvarů růžové žuly.


5.den: Ráno krátce navštívíme trhové městečko Tréguier, ležící uprostřed masívu z růžové žuly s úžasnou katedrálou St-Tugdual. Lodní výlet na nedaleký a jedinečný ostrov Ile de Bréhat, dlouhý pouhých 3,5 km, jedna velká zahrada (hortenzie, mimózy, oleandry), oáza klidu, rozeklané atoly a útesy, kaple sv. Michala. Opustíme pobřeží západní Bretaně a pokračujeme na Cote D´Emeraude k nejkrásnějšímu mysu Cap Fréhel se strmými útesy padajícími do mořského přílivu. Před příjezdem na ubytování navštívíme úžasné středověké jádro města Dinan, hrázděné domy a dlážděné uličky obehnané hradbami, působivá kulisa.

 

6.den: Poslední den strávíme v typicky bretaňském městě St. Malo , které k této oblasti neodmyslitelně patří. „Korzárské“ město je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Bretani, v 17. a 18. stol. klíčový francouzský přístav. Prohlídka starého dlážděného města, hrad se strážními věžemi – strhující pohledy na moře a pobřeží, hradby zbudované vojenským architektem Vaubanem, katedrála St. Vincent, typické bretaňské restaurace. Odjezd do ČR.


7.den: Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Cena

Cena zahrnuje: 4 ubytování, 4 snídaně. dopravu luxusním autokarem, pobytovou taxu, služby českého průvodce, zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje: vstupy, lodní výlety, fakultativní služby cca 80 EUR

 
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Vytvářím objednávku...